Nuoret! Tehkää lapsia nuorina kuin yli kolmekymppisinä tylsimyksinä. Oppineisuus antaa ja ottaa, mutta kukaan ei voi sanoa teille, mikä on teidän onni. Lapsiperheen perustaminen nuorena tuo todistetusti terveellisempää ja iloisempaa elämää teille. Älkää tarrautuko vanhempiinne vaan perustakaa rohkeasti oman lapsiperheen, sillä se on oiva tapa itsenäistyä. Monet kärsivät henkisistä ja fyysisistä vaivoista tajuamatta, että ainoa syy on lapsettomuus ja Sen Oikean Puolison puute. Monet tytöt ovat kuin nuoria äitejä hyvin varhain. Kuunnelkaa hyvät tytöt sisimpäänne!
Perustakaa perhe Rakkaudella. Sen ainoan ja oikean löytyminen pitäisi olla ensisijainen päämäärä elämässä eikä niinkään oppiarvo, kunnia tai rikkaus. Mikään ei tee ihmisestä onnellisempaa kuin onnellinen perhe. Uhratkaa aikanne, vaivanne, itseänne lapsia ja puolisoa varten. Luonto on tehnyt ihmisestä juuri sellaisen minkälaisen hänen pitäisi olla ja kuuntelemalla sydäntänne olette onnellisia. Elämä ei ole vaikeampaa kuin hyvä liitto. Perhe selviää yllättävän vähällä ja on kestävämpi ja elovoimaisempi kuin mitkään gladiaattorit. Perhe ei tarvitse pilvilinnoja vaan rakkautta ja rakkautta ja rakkautta!
Kaksi lasta on parempi kuin yksi, kolme parempi kuin kaksi ja niin edelleen. Nainen ja mies on luotu toisilleen ja molemmat voivat oppia toisiltaan. Elämä on mysteeri ja myös puoliso. Rakastakaa toisiaan sydämenne kyllyydestä joka ikinen päivä, joka ikinen hetki. Luonto, ja metsä avaa ruosteiset lukonne ja näyttää polun. Iloitkaa elämää, ilman pelkoa!
Rakkaudella
Nuori, itsenäisty!
5
239
Vastaukset
- wwwanker
Oisinhan miä jo ruikannu 12-vuotiaana mutku en saanu kirveelläkään. 25-vuotiaana alko vasta rahat riittää naiseen et pääs harjoittelee. Miun kohalla on peli pelattu, mut mielellään autan siemennyksessä nuorempia naisia.
- Suoli kaipaa suolta.
Hyvä avaus, mutta jos vanhemmat takertuu lapsiinsa, mitäs sitten tehdään.
Uskon vakaasti monen alkoholisoituneen peräkammarin pojan, sekä tytön,
joutuneen tälläiseen perhehelvettiin. Siinnä ei auta loitsu eikä rukous.
Rakkaus on kaukana, eräskin tyttö siveli äitiään kirveellä. Viimeisin
julkisuuteen tullut väkivallan teko oli pojan puukottaessa äitinsä.
Näihin ei puututa, masennetaan vain lasta lisää, "hyvähän sinun on". - mies täältä.
Muuten hyvä kirjoitus, mutta lapsia ei tehdä, vaan saadaan jos saadaan. Ja kolme lasta on paras lukumäärä. Vaikeuksia on elämässä olipa perhe tai ei, mutta vaikeudet ovat erilaisia kummassakin tapauksessa.
- serlaan kylvän
Oispa päässy nuorena es juttelee naisen KAA, mut oma äitikii oli sitä mieltä et itsemurha ei oo mulle huono vaihtoehto> koita siinä sitä tehdä vielä lapsia.
Sit jos sais lapsen ni oishan se lapsilisä ihan kiva peruspäivärahan päälle, mut ei tästä lapsen teosta tunnu tulevan mittään.
Missäs sitä pääsis harjoittelemaan? - voe mahotonta
Joo, kyllä nykyään kolmekymppiset sinkut viettää tooodella tylsää elämää, että siihen nyt kannattaa varmasti kakara ottaa vastukkeeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 233378
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402702Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122241Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131709Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191519Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521481- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621211Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951184