Nuori, itsenäisty!

Renata Maria

Nuoret! Tehkää lapsia nuorina kuin yli kolmekymppisinä tylsimyksinä. Oppineisuus antaa ja ottaa, mutta kukaan ei voi sanoa teille, mikä on teidän onni. Lapsiperheen perustaminen nuorena tuo todistetusti terveellisempää ja iloisempaa elämää teille. Älkää tarrautuko vanhempiinne vaan perustakaa rohkeasti oman lapsiperheen, sillä se on oiva tapa itsenäistyä. Monet kärsivät henkisistä ja fyysisistä vaivoista tajuamatta, että ainoa syy on lapsettomuus ja Sen Oikean Puolison puute. Monet tytöt ovat kuin nuoria äitejä hyvin varhain. Kuunnelkaa hyvät tytöt sisimpäänne!

Perustakaa perhe Rakkaudella. Sen ainoan ja oikean löytyminen pitäisi olla ensisijainen päämäärä elämässä eikä niinkään oppiarvo, kunnia tai rikkaus. Mikään ei tee ihmisestä onnellisempaa kuin onnellinen perhe. Uhratkaa aikanne, vaivanne, itseänne lapsia ja puolisoa varten. Luonto on tehnyt ihmisestä juuri sellaisen minkälaisen hänen pitäisi olla ja kuuntelemalla sydäntänne olette onnellisia. Elämä ei ole vaikeampaa kuin hyvä liitto. Perhe selviää yllättävän vähällä ja on kestävämpi ja elovoimaisempi kuin mitkään gladiaattorit. Perhe ei tarvitse pilvilinnoja vaan rakkautta ja rakkautta ja rakkautta!

Kaksi lasta on parempi kuin yksi, kolme parempi kuin kaksi ja niin edelleen. Nainen ja mies on luotu toisilleen ja molemmat voivat oppia toisiltaan. Elämä on mysteeri ja myös puoliso. Rakastakaa toisiaan sydämenne kyllyydestä joka ikinen päivä, joka ikinen hetki. Luonto, ja metsä avaa ruosteiset lukonne ja näyttää polun. Iloitkaa elämää, ilman pelkoa!

Rakkaudella

5

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wwwanker

      Oisinhan miä jo ruikannu 12-vuotiaana mutku en saanu kirveelläkään. 25-vuotiaana alko vasta rahat riittää naiseen et pääs harjoittelee. Miun kohalla on peli pelattu, mut mielellään autan siemennyksessä nuorempia naisia.

    • Suoli kaipaa suolta.

      Hyvä avaus, mutta jos vanhemmat takertuu lapsiinsa, mitäs sitten tehdään.
      Uskon vakaasti monen alkoholisoituneen peräkammarin pojan, sekä tytön,
      joutuneen tälläiseen perhehelvettiin. Siinnä ei auta loitsu eikä rukous.
      Rakkaus on kaukana, eräskin tyttö siveli äitiään kirveellä. Viimeisin
      julkisuuteen tullut väkivallan teko oli pojan puukottaessa äitinsä.

      Näihin ei puututa, masennetaan vain lasta lisää, "hyvähän sinun on".

    • mies täältä.

      Muuten hyvä kirjoitus, mutta lapsia ei tehdä, vaan saadaan jos saadaan. Ja kolme lasta on paras lukumäärä. Vaikeuksia on elämässä olipa perhe tai ei, mutta vaikeudet ovat erilaisia kummassakin tapauksessa.

    • serlaan kylvän

      Oispa päässy nuorena es juttelee naisen KAA, mut oma äitikii oli sitä mieltä et itsemurha ei oo mulle huono vaihtoehto> koita siinä sitä tehdä vielä lapsia.

      Sit jos sais lapsen ni oishan se lapsilisä ihan kiva peruspäivärahan päälle, mut ei tästä lapsen teosta tunnu tulevan mittään.

      Missäs sitä pääsis harjoittelemaan?

    • voe mahotonta

      Joo, kyllä nykyään kolmekymppiset sinkut viettää tooodella tylsää elämää, että siihen nyt kannattaa varmasti kakara ottaa vastukkeeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      82
      7463
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      204
      4784
    3. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      73
      4738
    4. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      78
      4178
    5. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      58
      4160
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      33
      3649
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      62
      3132
    8. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      68
      2806
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      40
      1980
    10. Kaiken järjen ja logiikan voimalla

      Voin todeta nainen, että halusit vain sitä.
      Ikävä
      47
      1715
    Aihe