Nuori, itsenäisty!

Renata Maria

Nuoret! Tehkää lapsia nuorina kuin yli kolmekymppisinä tylsimyksinä. Oppineisuus antaa ja ottaa, mutta kukaan ei voi sanoa teille, mikä on teidän onni. Lapsiperheen perustaminen nuorena tuo todistetusti terveellisempää ja iloisempaa elämää teille. Älkää tarrautuko vanhempiinne vaan perustakaa rohkeasti oman lapsiperheenne, sillä se on oiva tapa itsenäistyä. Monet kärsivät henkisistä ja fyysisistä vaivoista tajuamatta, että ainoa syy on lapsettomuus ja Sen Oikean Puolison puute. Monet tytöt ovat kuin nuoria äitejä hyvin varhain. Kuunnelkaa hyvät tytöt sisimpäänne!

Perustakaa perhe Rakkaudella. Sen ainoan ja oikean löytyminen pitäisi olla ensisijainen päämääränne elämässä eikä niinkään oppiarvo, kunnia tai rikkaus. Mikään ei tee ihmisestä onnellisempaa kuin onnellinen perhe. Uhratkaa aikanne, vaivanne, itseänne lapsia ja puolisoa varten. Luonto on tehnyt ihmisestä juuri sellaisen minkälaisen hänen pitäisi olla ja kuuntelemalla sydäntänne olette onnellisia. Elämä ei ole vaikeampaa kuin hyvä liitto. Perhe selviää yllättävän vähällä ja on kestävämpi ja elovoimaisempi kuin mitkään gladiaattorit. Perhe ei tarvitse pilvilinnoja vaan rakkautta ja rakkautta ja rakkautta!

Kaksi lasta on parempi kuin yksi, kolme parempi kuin kaksi, enemmän parempi kuin ei yhtään. Nainen ja mies on luotu toisilleen ja molemmat voivat oppia toisiltaan. Elämä on mysteeri ja myös puoliso. Rakastakaa toisiaan sydämenne kyllyydestä joka ikinen päivä, joka ikinen hetki. Luonto, ja metsä avaa ruosteiset lukonne ja näyttää polun. Iloitkaa elämää, ilman pelkoa!

Rakkaudella
Lapsissa tulevaisuus.

1

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on se hienoa!

      Tässä opas kuinka tulet yh-äidiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      41
      5119
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      101
      2078
    3. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      1936
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      114
      1851
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      13
      1800
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1720
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      235
      1024
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      45
      934
    9. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      931
    10. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      873
    Aihe