Onko kellään kokemusta erektionhoidosta ilman lääkkeitä, eli ns. "kotikonstein" ja onko se ylipäätään edes mahdollista hoitaa?? Itselläni on ongelma ja ilta päättyy yleensä minun/vehkeeni toimimattomuuteen.. Alan olla aika epätoivoinen, en myöskään seurustele enää, koska tyttöystäväni ei kestänyt ongelmaani.. Jos löytyy järkeviä vastauksia, kiitos jo etukäteen!
Erektioon muita kuin kemiallisia lääkkeitä?
14
6361
Vastaukset
- Iines
Terve ! Pisti pohtimaan ongelmaas. Olen itsekkin kova käyttämään luontaistuotteita ja nyt myöhemmin tuli yllättäen parisuhteessa eteen vähän samanlaisia ongelmia. Saimme tietoomme muutamia luontaistuotteita. Yks on Muira Puama ja sitten on Sigra. Itse olen käyttänyt Muira Puamaa ja tuosta Sigrasta on ollut todella apua miesystävälleni. Se tavallaan vaikuttaa ajan mittaan myös halukkuuteen, koska se auttaa erektiossa.
Se sisältää erilaisten yrttien ainesosia ja määrättyjen kasvien uutteita, kuten tencotta berriestä ja mayncturi serrenaa. Ovat peräisin Aasiasta.
Kannattaa kokeilla.- epätoivoinen101
onkos se sitten melkein sama jo kun söis jotain vitamiineja esim magnesiumia? mitenkäs hinnat noissa mainitsemissas esim Sigrassa?
- Iines
epätoivoinen101 kirjoitti:
onkos se sitten melkein sama jo kun söis jotain vitamiineja esim magnesiumia? mitenkäs hinnat noissa mainitsemissas esim Sigrassa?
kysyit Sigrasta. Sitä olemme tilanneet ruotsista 28 eur purkki. Siinä on kaikki kulut. Sä voit tilata natural_now@myway.com tai sitten tuolta myllykoski.fi myynnistä, se on vähän kalliimpaa tuolla myllykoskella
- Sitten se on hyvä syödä magnesiumia ym. hivenaineita ja pitkällä juoksulla ne auttavat positiivisempaan suuntaan varmasti, mutta ihan akuutti apu löytyy suoraan esim. Sigrasta. - Sigrakin
Iines kirjoitti:
kysyit Sigrasta. Sitä olemme tilanneet ruotsista 28 eur purkki. Siinä on kaikki kulut. Sä voit tilata natural_now@myway.com tai sitten tuolta myllykoski.fi myynnistä, se on vähän kalliimpaa tuolla myllykoskella
- Sitten se on hyvä syödä magnesiumia ym. hivenaineita ja pitkällä juoksulla ne auttavat positiivisempaan suuntaan varmasti, mutta ihan akuutti apu löytyy suoraan esim. Sigrasta.Kemiaa on sigrakin - miksi ihmeessä sitä tyrkytät?
- Iines
Sigrakin kirjoitti:
Kemiaa on sigrakin - miksi ihmeessä sitä tyrkytät?
Siis mitä? Se on kyllä luontaistuote.
Periaatteessahan kaikki on kemiaa. Jopa se jota väännät vessan pönttöön ja ihan niin luontaistuote sekin. - Sigrakin
Iines kirjoitti:
Siis mitä? Se on kyllä luontaistuote.
Periaatteessahan kaikki on kemiaa. Jopa se jota väännät vessan pönttöön ja ihan niin luontaistuote sekin.Kiitos erittäin fiksusta ja naisellisesta vastauksestasi!
Olet nainen, jota kaikki miehet haluavat! - Iines
Sigrakin kirjoitti:
Kiitos erittäin fiksusta ja naisellisesta vastauksestasi!
Olet nainen, jota kaikki miehet haluavat!Niinpä, totuus on tarua ihmeellisempi. Oli ihan pakko vastata noin. Voin sen verran sanoa et tää on helppoa, mutta ihan livenä en edes kiroile ja mitä minuun tulee - olen varma, että mahdollisesti tavatessamme olisit vieläkin melkoisen samaa mieltä.
Ps. Lisäätään vielä siihen, uskollinen
Terveisin Iines - Aku
Iines kirjoitti:
Niinpä, totuus on tarua ihmeellisempi. Oli ihan pakko vastata noin. Voin sen verran sanoa et tää on helppoa, mutta ihan livenä en edes kiroile ja mitä minuun tulee - olen varma, että mahdollisesti tavatessamme olisit vieläkin melkoisen samaa mieltä.
Ps. Lisäätään vielä siihen, uskollinen
Terveisin IinesMitä sitä nyssöilemään. Asiat on sanottava niin kuin ne on ! Jos joku ei kestä totuutta, älköön ottako kantaa.
- minäkin sanon
Aku kirjoitti:
Mitä sitä nyssöilemään. Asiat on sanottava niin kuin ne on ! Jos joku ei kestä totuutta, älköön ottako kantaa.
Hienosti peesattu Aku!
- gunnar
Itse ainakin kokeilisin viagraan tai cialista, jos parisuhde on siitä kiinni. Vai oletko vannoutunut luomu?
Itämaisissa harjoituksissa löytyy näitä seksuaalienergiajuttuja. - qazxsw
Oletko koskaan kokeillut "arabialaista lypsyä"?
http://kotisivu.mtv3.fi/suurennus/
Ei ole puppua, vaan toimii, mutta tälläkään keinolla kunto/kasvu ei tule itsestään ja hikoilematta. - hjk
http://www.tiede.fi/arkisto/artikkeli.asp?id=253&osa=2
Kiperimmät takaiskut koetaan makuuhuoneen puolella. Seksi ei enää maistu, ja kyvytkin horjuvat. - Erektiohäiriöt ovat ikääntyvillä miehillä hyvin yleisiä, eikä syynä yleensä olekaan testosteronivaje, Juha Tapanainen muistuttaa.
Moni muutos voi selittyä mutkan kautta. Kunnon erektioon ja orgasmiin tarvitaan lantionpohjan lihaksia, joita testosteronituotannon lama saattaa heikentää. Niitä tarvitaan myös aina silloin, kun upea donna keinuu ohitse. Vatsa sisään, rinta ulos!
Peniksen juureen kiinnittyvien ilolihasten päätyönä on tyhjennys. Niillä herutetaan viimeinen virtsatippa ja varmistetaan onnistunut siemenen heitto. - vinkki
Allaoleva on lainausta toisen kirjoittajan kynästä mutta vinkki on niin toimiva, että uskallan lainata sitä ja ehdottaa sinullekin:
"Kuinka sinä luulet olevasi Ori kun olet ylipainoinen, poltat tupakkaa, juot kaljaa ja muita viinaksia, et urheile ja muutenkin pahoinpitelet kehoasi kaikilla saasteisilla asioilla, kuinka seksikäs todellakin ajattelet olevasi kumppanisi silmissä? Ei se ole ikä, vaan se ettet pidä itsestäsi huolta. Peniskin näyttää pienentyneen, erektio heikentynyt, keskenkaiken lopahtava.
Jos haluat näytellä, rakastella ja näyttää niikuin olisit "johtajaORI" SINUN TÄYTYY ELÄÄ NIIKUIN ORI.
Jos et ole kunnossa kuinka voit olettaa että sinun peniksesi sitten olisi? Niin kuin peniksesi ei olisi osa sinua?"
Paas pannen oma kroppasi ja yleiskuntosi kuntoon niin eiköhhän seksihommiinkin tuu uutta puhtia! - Roiha
Itse kärsin samoista vaivoista. Ostin tohtori tolosen Superman-tabletteja. Tämä tehosi kohdallani annoksella 2 tablettia päivässä. 3 viikon jälkeen riitti 1 tabletti päivässä. Kokeile ihmeessä. Maksaa 14.90 luontaistuotekaupassa. (En ole mikään mainosmies vaan tavallinen kuluttaja).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6437929Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4562211Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2292120- 1431691
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511228Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251216Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule991098Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65833Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.55748Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6727