Mikä lintu voisi olla kyseessä? Merenlahden ruovikkoisessa ympäristössä kuuluu kimeä ja kovaääninen tviit. Ilmeisesti lentäessä pitää tätä ääntä joku lintu. Kuuluu siis kauas. Tviit. Yksittäinen, ei sarjana toistuva.
Alueella on kyllä esim. töyhtöhyyppiä, mutta kun tämä on yksittäinen ääni, mielestäni töyhtöhyypästä poikkeava. Haarapääskyksi liian pitkälle kuuluva ja edelleen yksittäinen tviit.
onneton lintutunnistaja kysyy
kiusaa kun ei tiedä
1
175
Vastaukset
- muistetaan nimi
Jaa no, Luontoporttia läpikäyden lähinnä muistuttaa punajalkaviklon tuittia.
Eli kai se se sitten on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432947Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta602839- 422323
- 261788
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251689Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa701576- 481566
- 361226
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771225- 791050