Golf Country

Moi,

Onko Countryssä ollut koskaan ilmastointia? Tarvistisi pikkunäppärän reilun maavaran auton ja ilmastointi pitää olla.
455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Osta käytetty dacia Duster. Tuo Golf Country ei ole mikään pikkunäppärä vaan armoton vikapesä ja uusimmatkin kymmeniä vuosia vanhoja. Ihan taatusti Suomessa myydyissä ei ole ilmastointia koska ei niitä löytynyt taksimersuistakaan tuolloin kun noita Countryjä tuotiin.

Äänestä
  • Käytetty Duster on niin pirun meluisa ja pelkistetty, muuten ihan ok peli. Uusi Duster oli ihan tosi ok, mutta omaan tarpeeseen jossa ajetaan pikkuteitä liian hieno. Kyljet tuppaa naarmuuntumaan ajossa, eikä uutta viitti ajaa puskien läpi. Tuota vikapesää voisin kyllä hieman perustella ja olihan tuohon aikaan Golffeissa jo ilmastointeja. Coutryssä ilmeisesti ei, mutta samat kamathan siinä on kuin perus golffissa, eli voisi olettaa että jossainpäin maailmaa on ilmastoituja myyty.

    Äänestä

  • aloittaja. kirjoitti:

    Käytetty Duster on niin pirun meluisa ja pelkistetty, muuten ihan ok peli. Uusi Duster oli ihan tosi ok, mutta omaan tarpeeseen jossa ajetaan pikkuteitä liian hieno. Kyljet tuppaa naarmuuntumaan ajossa, eikä uutta viitti ajaa puskien läpi. Tuota vikapesää voisin kyllä hieman perustella ja olihan tuohon aikaan Golffeissa jo ilmastointeja. Coutryssä ilmeisesti ei, mutta samat kamathan siinä on kuin perus golffissa, eli voisi olettaa että jossainpäin maailmaa on ilmastoituja myyty.

    Mutta Suomeen tuoduissa ei ollut ilmastointia, kiitos järjettömän autoverotuksen joka nostaa lisävarusteiden hinnan taivaisiin. Se ilmastoitu syncro pitää tuoda itse mutta mistä? Vikapesällä tarkoitan juurikin tuota syncro-nelivetoa. Vanhemmiten ne ovat täysin romuna. Kokemusta on syncro-transporterista joka hajosi niin ettei koko autoa kannattanut enää korjata.

    Äänestä

  • Kokemus syncro-transportterista ei tarkoita että olisi kokemusta Country-syncrosta. Ne kun ei ole edes toisiaan nähneet elämänsä aikana.

    Pihassa kaksi Countryä ja vikoja ei ole enempää kuin perus-Golffissakaan. Sitä paitsi halpoja osia. Nelivetotekniikalle ei ole tarvinnut tehdä kumpaankaan mitään. Toimii ja kukkuu joka päivä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vai joku muu? kirjoitti:

Moi,

Onko Countryssä ollut koskaan ilmastointia? Tarvistisi pikkunäppärän reilun maavaran auton ja ilmastointi pitää olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu