Tuntijasi

Pippurinen...

Olen kuusikymppinen "pikkumummo" ja elelen yksistään, koissun kanssa.

Onko näkyvissä sitä oikeeta / hyvää parisuhdetta/rakkautta, vai yksinkö tallon tään loppuelämän?
Yksi olis kiinnostava, mutta haluaako hän mitään vakavampaa?

1

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      olet ajatellut pientä reissua ja olisit sen ansainnutkin. mutta sitä ennen on vielä tehtävä hommat valmiiksi.

      näen sinut puhelevana ihmisenä ja seurallisena. ai niin, se reissu on sitten ainakin yhden yön yli. on ollut erokin, sekin näkyy ja tavarat on jaettu ihan oikeuden mukaan.
      sinulla on kuitenkin vielä jotakin kautta saatavia, rahaa tulee kotiisi. mutta hyvät ajat ovat ehdottomasti edessäsi, enkä usko että se kiva mies olisi vielä sinulle tuttu, joka on tulollaan elämääsi.

      sellainen mies tulee ja teidän on hyvä olla yhdessä, olette samalla myös parhaita ystäviä toisillenne, teillä on suuri luottamus toisiinne. jonkin asunnon kautta tulee rahaa, on mahdollista että sinä saat perinnön.
      älä huoli, kaikki on ihan mukavasti.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4234
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      289
      4127
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      163
      3645
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      92
      3545
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      84
      3101
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2467
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      36
      1875
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1773
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1763
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1680
    Aihe