jos ystäväsi ei halua sinun juovan, niin yritä mielyyttää häntä ja jätä juominen...edes vähemmäksi..Minä mentin melkein ystäväni sen takia...Onko kohtalotovereita? Mailaa!
[email protected]
[email protected]
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos mun ystävä ei mun harrastuksia hyväksy, niin se ei ole mun ystävyyden arvonen. Ei kukaan saa määrätä oman pään mukaan toisen menemisiä. Kompromisseja tietty voi tehdä ja joustaa. Mulla ei oo mitään tarvetta miellyttää ketään sellasilla teoilla, mitä itse en halua.
Jos mä alkaisin sanomaan mun ystäville siitä mitä ne saa tehdä tai ei saa tehdä, niin ne pysyis sen jälkeen kaukana musta. Ja samoin tekisin mäkin. Mitä ystävyyttä se on että toinen pomottaa tolla tavalla :O Huhhuh!