Kyykyttäkää kunnolla skoodallanne muita autoja! Alle 8 s / 100 km/h kiihtyvyys takaa teille hyvät mahdollisuudet opettaa tien päällä nussijoita ja "kotipoliiseja" . Itsellä 1.8 TSI ja toimin juuri näin.
Kyykyttäkää!
kaasu pohjaan prkl
15126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
on se tykki
kannattaa kuitenkin olla tarkkana ettet joudu nöyrtymään. Tais olla trolli taas?
Range sai nöyrtyä!!
http://dolan.naurunappula.com/screen/e0/4e/e04e8906310db6cc/0/39639.jpg
SKODALLA EI KYYKYTÄ KUIN ITSENSÄ
Tavalliselle kansalaiselle halpa hankintahinta, lyhyt takuuaika ja vikaherkkä kalusto ovat kova riski.
asian tueksi muutama linkki
http://www.hs.fi/autot/a1382322035922 hihnoja poikki satoja ja lisää tulee
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288651484063.html?pos=ksk-trm-auto-ostu
kaikki brakaa
http://www.taloussanomat.fi/autot/2014/01/04/volkkarin-dsg-vaihteiston-menetetty-maine/201317540/304
savuvanan hälvetessä hinataan pajalle tai sulattoon,syvästi häveten
lisäksi maalit karisee sähkötkin reistailee ja uusimpana julkisuuteen tulleena lasit ei kestä minkäänlaista kulutusta
Jos vuosimallin 97 Mersu E430 pysähdyn valoissa vierees ja yrität siinä nykiä niin valojen vaihduttua vihreeks kattelet heti mun takavaloja ja kyykytys on tapahtunut. EI Ne Tsi skeidat kulje mihinkään
Vakio 1.8:lla pystyy kyykyttämään useimmat haisevat mersunraadot. Erityisesti -97 malliset, niissä putoaa vaihdelaatikko tielle jos niitä yrittää kiihdyttää..... ja kone hajoaa valtavan savupatsaan kera...... Ruosteisia linttoja savukasoja vanhemmat Meset, uudemmat vikapesiä pappa-autoja.
tuo on kyllä täysin totta
EI pysty kyykyttämäön Skoda E430 Mersua,ei. Opiskelijapiireissäkin ihailtu on V8 Benzini... Skeidaa EI ihaile kuin Lenin
Teille slaavilaisuuden ihailijoille kyykytys onkin jokapäiväistä kansanperinnettä.
http://www.iltalehti.fi/fiidifi/2014042318234133_fd.shtml
Olenkin ihmetellyt, miksi Jormat istuvat Skodansa vieressä kyykyssä ja polttavat mahorkaa.
Nimimerkkisi kuvaa hyvin tilannetta. Kaasu pitää itäautorempulassasi ollakin pohjassa, jotta pysyt muiden normiautojen liikennevirrassa...
Ai jaa, juuri heitin vappuheilan kotiin, ja siitä liikennevaloista polkaisin vähän liiankin terhakkaasti. Siinä oli viereisellä kaistalla joku ranskis ja vanha bemari ja takana joku japsi, mutta ei niillä ollut mitään jakoa mulle kun on niin rakastunut..
Ei tyytyväiset vappuheilat lähtisi vielä mihinkään.
Mahtoi heilasi olla vielä melkoisessa hönössä, kun suostui rempulasi kyytiin...
Tai voihan kulmakuppilan ruudulle Skodakin on ylellisyyttä... Autoja kun ei tunne kuitenkaan...
Kyykytän piruuttani muita. Oculla se on helppoa, kun on vielä softaviritetty 1.8 tsi. Ohitetuksi tulleista jotkut provosoituvat, kun vetäisee metrin päähän eteen ylinopeudella.
provosoivaa kyykkyä vaa kaikille ja kiihdytys kyykyttelyä