on jäykkää?
Pitäisikö siihen tottua,
että kanssakäyminen
9214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei missään nimessä. Sulata se jää :)
tarpeeksi kuuma siihen.
Olet niin kuuma, että toinen on jo sulaa vahaa, ja koittaa pitää itseään kasassa, ettei pulahtaisi lattianrakoon..
Ookkonä Oulusta?
Parempi jäykkä kuin lerppu. Kanssakäymisessä.
On jäykkää omalla kohdallani ennen kuin aikaa on tarpeeksi kulunut. Meinaan, silloin kun sitä populaa vaan valtavasti ympärillä. Muuten ei mitään ongelmaa -
Mut ongelma on, yhteisössä ollessa. Silloin siis kun "virallinen ohjelma" on ohi -
Suomessa siihen pitää tottua.Kanssakäyminen on täällä jäykkää niin kauan, kunnes suomalainen saa viinaa.Niin kauan ollaan kuin kivettyneitä lootinpatsaita.Ei puhuta, ei pussata, ei halata.Suomlaiset käynnistyy vain viinalla.
kannattaa mennä harjoittelemaan kanssakäymistä. Kun toinen on sosiaalinen ja luonteva, siinä tällainen juro perushärmäläinenkin hiljalleen alkaa luottamaan enemmän itseensä. Rohkeasti vaan vaikka Italiaan ihmisten pariin, niin siitä saa lisää taitoja Suomessakin tapailemisiin!
Väärin, ei kaikki tarvii viinaa, mut ei sitä vieraiden kaulaan kapsahda ainakaan julkisesti.