Itsekritiikitön Tuija Järvinen

14489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Jotenkin jätkämäinen yleisvaikutelma. Vankka niska ja kaula.

Äänestä

No siinä on oikein kunnon vappuheila.

Kun Tuiteri piti legendaarista blogiaan Hymyssä, kommenteissa arvioitiin, että hänellä oli 30 kiloa ylipainoa.

Tästä Tuiteri otti nokkiinsa ja loihe selittämään, että ei varmasti ole ylipainoa.

No, nyt hän mainostanut laihduttaneensa 20 kiloa ja vieläkin on ylimääräistä, eli kyllä sitä ylipainoa oli ainakin se 30 kiloa.

Äänestä
  • Aika nolonnäköinen ja taatusti kunnolla ylipainoa, toivottavsti lukee tän !

    Äänestä

Sidukka tehnyt tehtävänsä.

Äänestä

Kappasta. Pusikosta löytyi pubiruusu.

Äänestä

Miksi ihmiset eivät usko omaa peilikuvaansa ? Kyllähän se tän itekkin näkee ! Uskooko se muuta kuin näkee ?

Äänestä

Kertokaas minulle, mihin tämä nainen yrittää pyrkiä ? Eikös tämä ole työtön entinen missi ? Vai oliko se vain jossain missikilpailussa ollut, mutta ei päässyt missiksi, niin se taisi olla.
Kyllä aika on ajanut pahasti ohi, eikö se sitä tajua? Menisi töihin ja lakkaisi haahuilemasta joutavia. Iso, aikuinen ämmä.

Äänestä
  • Tuija Järvinen sijoittui 1983 viikkolehden kilpailussa niin että siitä aukeni paikka finaalissa lehden sponsoroimassa Miss Suomi-kilpailussa 1984. Kuten voitiin arvata ei voittanut MIss Suomi titteliä. Tämä oli Järvisen julkisen uran huippukohta. Sen jälkeen kaikki on ollut yhtä räpiköintä. Useita eri koulutuksia ja ammatteja mitä on kokeiltu. Kaikki sujuivat yhtä huonosti. 1990-luvulta lähtien pitkää työttömyysputkea, satunnaisia lyhyitä sijaisuuksia ym. työllistämiskokeiluja.

    Jossain vaiheessa kuvitteli olevansa laulaja. Kun se ei onnistunut, kuvitteli olevansa manageri ja Tuksun oleva laulaja. Taaskaan kumpikaan ei osoittautunut todellisuudeksi. Tuksusta ei saanut laulajaa edes autotunella.

    "Menisi töihin ja lakkaisi haahuilemasta joutavia"

    Ai mihin töihin? Kuka ottaisi ja miksi? Ammattimiehiäkin on työttömänä ja viisikymppisen on ihan turha haaveillakkaan työpaikasta.

    Äänestä

Tuide yrittää olla nuori :DDD varmaan uskoo että nettimaailmassa kehut kauneudesta ym. On luonnossa valtavan iso kokoinen naiseksi ja kova ääninen,joskus nähnyt kaupassa kun valloittaa Kuopiota :)))

Äänestä
  • kehut nettimaailmasa totta,jäi lause kesken :DDDDDDDDDDDDD

    Äänestä

Tuidelle ei ole päässyt irti siitä ettei vuonna 1984 sijoittunut Miss Suomi-finaalissa. Tuide oli viimeinen.eli sijalla 10. Siksi touhottaa missinä ja managerina,itsetunto ei riitä olemaan ihan tavallinen tallustaja kuten hän on. Tuiden elämä väkivaltaisissa suhteissa...entäs se kun itse on seurustellut liitossa ollessa toisen kanssa, ei ihme jos turpiin tulee välillä :D

Äänestä
  • TUIJA JÄRVINEN TEKI MUUTAMASSA TUNNISSA OPINNÄYTETYÖN!!!!!!!
    2 Vastausta 52 Lukukertaa

    Tilaa palstan RSS-syöte
    Aloita uusi keskustelu
    Poista kirosanafiltteri käytöstä

    Älä huijaa
    14.5.2014 08:32
    +2
    Tuija kertoi eilen facebookissa että teki opinnäytetyön ja muutamaa tuntia aiemmin että aloittaa sitä. Melkoinen suoritus! Perus ammatillisessa koulutuksessa opinnäytetyön työstäminen alkaa jo opiskeluiden alkaessa ja on tosi aikaa vievää,useimmiten menee se 3 vuotta. Melkoiseksi suoritukseksi se on katsottava koska avoimesa yliopistossa EI ole opinnäytettä juuri Tuijan opiskelualalla,on vaan luennot ja tentit verkon kautta.
    Tässä Tuija opintokokonaisuus ihan avoimelta yliopistolta linkki suoraan kopsattuna.
    Ainut avoin yliopisto opetus joka järjestää Tuijan kasvatustiedeopinnot on täällä
    http://www.snellmankesayliopisto.fi/s/kurssit/Avoin%20yliopisto-opetus/Kasvatustiede/4881/KASVATUS-%20JA%20AIKUISKASVATUSTIETEEN%20PERUSOPINNOT%202013-2014%20Kuopio

    VASTAA
    Facebook
    Twitter
    share email
    share url
    Ilmoita asiaton viesti

    Google-mainokset
    Bikinit plus koot
    Trendikkäät bikinit & uimapuvut. Monta eri kokoa & väriä. Osta Nyt!
    cellbes.fi/bikinit-uimapuvut
    Puutarhakirjoja jopa -80%
    Tarjouskirjoja pikkurahalla Nopea toimitus!
    www.puutarhakirjat.fi
    Kutista kaikki kommentit
    :).....
    14.5.2014 08:36
    0
    Sulje
    http://www.snellmankesayliopisto.fi/s/kurssit/Avoin%20yliopisto-opetus

    VASTAA
    Facebook
    Twitter
    share email
    share url
    Ilmoita asiaton viesti

    Kasvatustieteetön
    14.5.2014 09:41
    0
    Sulje
    Miten paljon lienee ollut oppia näytettäväksi?

    VASTAA
    Facebook
    Twitter
    share email
    share url
    Ilmoita asiaton viesti

    hah hah
    14.5.2014 16:10
    0
    Sulje
    Tuiden missikisat
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=657315027677886&set=gm.677014612366741&type=1&theater

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alustava demo kirjoitti:

Tuija tunki vartensa pillifarkkuihin.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=664266456968867&set=a.332735706788612.74551.225753167486867&type=1&stream_ref=10

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu