3G Mokkula

Mokkulan käyttäjä

Hei keskiviikkona pitäisi lähteä hakemaan uutta 3G mokkulaa vanha on hidas kuin etana. Voisitteko suositella hyvää ja nopeaa 3G mokkulaa. Netistä olen katsonut tarjonta on suuri joten olisin kiitollinen kaikille vastaajille.

3

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mokkulamokkula

      Ota suosiolla 4G mokkula ja päivitä nykyinen 3G sopimus 4G:llä toimivaksi. Itse päivitin mokkulan ja yhteyden 4G aikaan, enkä voisi olla tyytyväisempi. Tosin jos asut alueella jossa ei ole 4G kattavuutta, niin sitten ikävämpi homma, mutta mikäli vaan 4G kattaa alueen jolla olet mokkulaa käyttämässä, niin suosittelen 4G yhteyttä.

      • kbcbfnfkfkflfkkfkflg

        Kyllähän 4g mokkulalla 3g toimii, joten kannattaa se joka tapauksessa valita. 4g-verkot laajenee huimaa vauhtia.
        Jos kotikäyttöön tulee, kannattaa valita Huawei B593 4G -mobiililaajakaistareititin tai vastaava, joka muuttaa yhteyden wlaniksi/laniksi useammalle koneelle.

        Olen itsekin ollut todella tyytyväinen saunalahden 4g-nettiin. Koko kahden kuukauden aikana ei ole pätkinyt kertaakaan. Nopeus on hyvä ja ping pieni. Yksi ulkoantenni minulla on, vaikka kuuluisi tuossa reitittimessä olla kaksi ristissä. Mutta toimii noinkin siis aivan täysin.

        NAT on ainoa ongelma, mutta reverse ssh-putkituksellahan tuosta selvisi..


    • Monipuolista

      Varmista operaattoriltasi, että 4G (tai 3G) toimii käyttöpaikassasi. Operaattoreissa on eroja.
      Minkälaista käyttösi on? Kotona, reissussa vai molemmissa? Tai riittäisikö puhelimesi jakama netti?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      133
      9603
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      168
      6112
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      172
      5441
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      33
      5387
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4462
    6. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      57
      4337
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      88
      3541
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3499
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2981
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      126
      2937
    Aihe