http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kotimaa/1887/mihin_arkadianmaella_uskotaan
Halla-aho: Jeesus oli pasifistinen hippi
11
63
Vastaukset
- Koroljov
"En tiedä, kuka hän oli. Nykymittareilla hän oli pasifistinen hippi, enkä jaa hänen ajatusmaailmaansa."
Luulisi muinaiskirkkoslaavista väitelleen tohtorin tietävän paremmin jo pakollisten opintojensakin perusteella. Tai Raamattua lukemalla:
"Älkää luulko, että minä olen tullut tuomaan rauhaa maan päälle; en ole tullut tuomaan rauhaa, vaan miekan." (Matt. 10:34)
Allekirjoittaneen on aina ollut vaikea ottaa edustaja Halla-ahoa vakavasti älyllisessä katsannossa.- Anonyymi
Sama koskee kaikkia persuja.
Porukassa ei ole yhtään täysillä käyvää.
- Anonyymi
halla-aho vasatustaa mamuja , mususja, koomuja, homoja, kristittyjä, jeesusta, työkansaa, suomalaisia, jne....?
S24 suojelee Hallaaholaisia vaaleissa?
Tämä viesti katosi: "ATEISTI J. Halla-aho on lausunut:" En usko Jeesukseen enkä muihinkaan menninkäisiin,"
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15616493/ateisti-j--halla-aho-on-lausunutquot-en-usko-jeesukseen
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15611656/ateisti-halla-aho-on-julistanut
https://keskustelu.suomi24.fi/t/11220206/aamulehti-ja-vapaamuurarit
https://keskustelu.suomi24.fi/t/11997347/vapaamuurarit-pirkanmaalla
http://salaseurat.fi/vapaamuurarit/lista-vapaamuurareista-suomessa/
saatanan maailmaa ateistinen halla-aho kuten okkultisti Hitlerikin? - Anonyymi
Onneksi Junes Lokka (Asyl) ei vielä ole möläytellyt vastaavia.
Hänkään ei kuulu kirkkoon. En tiedä, mihin uskoo.
"Asyl tekee kaiken oikein." 🐩🌹
Junes ja Tiina Vuokatissa, toissapäivänä:
https://youtu.be/AKWXdJyVeWk
Ainakin hän uskoo Itsenäiseen Suomeen 🇫🇮 ja politiikassa se on tärkeintä.
PerSuissa minä uskon perSuihin ja itseeni. Asylissa samoin. Halla-aho ei itselleni ole mikään jumaluus tai "mestari", kuten jotkut häntä nimittävät. Mitä sekin sitten tarkoittaakin?
*- Anonyymi
Lokka mainitsee käyttä neensä vaaleihi 4500 € omia rahojaan ja sanoo samalla, ettei hän ole töissä. Kuulostaa oudolta, mistä rahat?
Ei mitään erikoista - eihän Jesse ollut vuosikymmeniin muodissa Jussin ihannevaltiossa Venäjälläkään...
- Anonyymi
Kyllä Jesse oli siellä muodissa, mutta niitä, jotka sanoivat sen ääneen, vainottiin. Vangittiin, kidutettiin, tapettiin. Kommunistien toimesta. Kommunistit, joista suvakit paljolti koostuvat, ovat suvaitsevaisia vain omilleen.
Rauhan Jessen sijasta ateisti-kommunisteille kuitenkin, ainakin Suomessa, kelpaa hyvin tappaja-Allah ja hänen epädemokraattisen kulttinsa palvojat. Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Jesse oli siellä muodissa, mutta niitä, jotka sanoivat sen ääneen, vainottiin. Vangittiin, kidutettiin, tapettiin. Kommunistien toimesta. Kommunistit, joista suvakit paljolti koostuvat, ovat suvaitsevaisia vain omilleen.
Rauhan Jessen sijasta ateisti-kommunisteille kuitenkin, ainakin Suomessa, kelpaa hyvin tappaja-Allah ja hänen epädemokraattisen kulttinsa palvojat.Tarkoitat siis Perusuomalaisia..?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Jesse oli siellä muodissa, mutta niitä, jotka sanoivat sen ääneen, vainottiin. Vangittiin, kidutettiin, tapettiin. Kommunistien toimesta. Kommunistit, joista suvakit paljolti koostuvat, ovat suvaitsevaisia vain omilleen.
Rauhan Jessen sijasta ateisti-kommunisteille kuitenkin, ainakin Suomessa, kelpaa hyvin tappaja-Allah ja hänen epädemokraattisen kulttinsa palvojat.Heh heh, kovia kommunisteja siellä Palestiinassa Jeesuksen aikoihin! Kyllä siellä rabbit ja publikaanit marssivat punalippujen kanssa.
- Anonyymi
Taitaisi Jesuksella olla valinnanvaikeuksia puolueista nykyisessä Suomessa:
https://www.hs.fi/nyt/art-2000002813838.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522601
- 1971870
- 701657
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91331- 721008
- 80998
- 95989
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes190914- 67901