http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kotimaa/1887/mihin_arkadianmaella_uskotaan
Halla-aho: Jeesus oli pasifistinen hippi
11
58
Vastaukset
- Koroljov
"En tiedä, kuka hän oli. Nykymittareilla hän oli pasifistinen hippi, enkä jaa hänen ajatusmaailmaansa."
Luulisi muinaiskirkkoslaavista väitelleen tohtorin tietävän paremmin jo pakollisten opintojensakin perusteella. Tai Raamattua lukemalla:
"Älkää luulko, että minä olen tullut tuomaan rauhaa maan päälle; en ole tullut tuomaan rauhaa, vaan miekan." (Matt. 10:34)
Allekirjoittaneen on aina ollut vaikea ottaa edustaja Halla-ahoa vakavasti älyllisessä katsannossa.- Anonyymi
Sama koskee kaikkia persuja.
Porukassa ei ole yhtään täysillä käyvää.
- Anonyymi
halla-aho vasatustaa mamuja , mususja, koomuja, homoja, kristittyjä, jeesusta, työkansaa, suomalaisia, jne....?
S24 suojelee Hallaaholaisia vaaleissa?
Tämä viesti katosi: "ATEISTI J. Halla-aho on lausunut:" En usko Jeesukseen enkä muihinkaan menninkäisiin,"
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15616493/ateisti-j--halla-aho-on-lausunutquot-en-usko-jeesukseen
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15611656/ateisti-halla-aho-on-julistanut
https://keskustelu.suomi24.fi/t/11220206/aamulehti-ja-vapaamuurarit
https://keskustelu.suomi24.fi/t/11997347/vapaamuurarit-pirkanmaalla
http://salaseurat.fi/vapaamuurarit/lista-vapaamuurareista-suomessa/
saatanan maailmaa ateistinen halla-aho kuten okkultisti Hitlerikin? - Anonyymi
Onneksi Junes Lokka (Asyl) ei vielä ole möläytellyt vastaavia.
Hänkään ei kuulu kirkkoon. En tiedä, mihin uskoo.
"Asyl tekee kaiken oikein." 🐩🌹
Junes ja Tiina Vuokatissa, toissapäivänä:
https://youtu.be/AKWXdJyVeWk
Ainakin hän uskoo Itsenäiseen Suomeen 🇫🇮 ja politiikassa se on tärkeintä.
PerSuissa minä uskon perSuihin ja itseeni. Asylissa samoin. Halla-aho ei itselleni ole mikään jumaluus tai "mestari", kuten jotkut häntä nimittävät. Mitä sekin sitten tarkoittaakin?
*- Anonyymi
Lokka mainitsee käyttä neensä vaaleihi 4500 € omia rahojaan ja sanoo samalla, ettei hän ole töissä. Kuulostaa oudolta, mistä rahat?
Ei mitään erikoista - eihän Jesse ollut vuosikymmeniin muodissa Jussin ihannevaltiossa Venäjälläkään...
- Anonyymi
Kyllä Jesse oli siellä muodissa, mutta niitä, jotka sanoivat sen ääneen, vainottiin. Vangittiin, kidutettiin, tapettiin. Kommunistien toimesta. Kommunistit, joista suvakit paljolti koostuvat, ovat suvaitsevaisia vain omilleen.
Rauhan Jessen sijasta ateisti-kommunisteille kuitenkin, ainakin Suomessa, kelpaa hyvin tappaja-Allah ja hänen epädemokraattisen kulttinsa palvojat. Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Jesse oli siellä muodissa, mutta niitä, jotka sanoivat sen ääneen, vainottiin. Vangittiin, kidutettiin, tapettiin. Kommunistien toimesta. Kommunistit, joista suvakit paljolti koostuvat, ovat suvaitsevaisia vain omilleen.
Rauhan Jessen sijasta ateisti-kommunisteille kuitenkin, ainakin Suomessa, kelpaa hyvin tappaja-Allah ja hänen epädemokraattisen kulttinsa palvojat.Tarkoitat siis Perusuomalaisia..?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Jesse oli siellä muodissa, mutta niitä, jotka sanoivat sen ääneen, vainottiin. Vangittiin, kidutettiin, tapettiin. Kommunistien toimesta. Kommunistit, joista suvakit paljolti koostuvat, ovat suvaitsevaisia vain omilleen.
Rauhan Jessen sijasta ateisti-kommunisteille kuitenkin, ainakin Suomessa, kelpaa hyvin tappaja-Allah ja hänen epädemokraattisen kulttinsa palvojat.Heh heh, kovia kommunisteja siellä Palestiinassa Jeesuksen aikoihin! Kyllä siellä rabbit ja publikaanit marssivat punalippujen kanssa.
- Anonyymi
Taitaisi Jesuksella olla valinnanvaikeuksia puolueista nykyisessä Suomessa:
https://www.hs.fi/nyt/art-2000002813838.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kaunis ihminen parempaa kohtelua?
Onko kauniin ihmisen elämä "helpompaa" kuin tavallisen näköisen ihmisen? Olen kuullut väittämän, että kaunis ihminen saa1484141- 122846
En rehellisesti usko et oisit
Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos372065Näin sinusta taas unta!
Unessa olin pakahtuneesti rakastunut sinuun. Olimme vanhassa talossa jossa oli yläkerran huoneissa pyöreät ikkunat. Pöly211811Paljonko aikaa on kulunut siitä kun viimeksi tapasit hänet?
Päiviä? Viikkoja? Kuukausia? Vuosia?401707- 1251571
Se oli siinä sitten
Yhdysvaltain presidentti Donald Trump on määrännyt kaiken maan Ukrainalle toimittaman sotilaallisen tuen tauolle, kertoo6001562- 981507
En muuttaisi sinusta mitään
Ensin olit etäinen ja yritin pysyä tutkan alapuolella. Mutta ei silmiltäsi jää mitään huomaamatta, kuten minulla ei kuul101361- 401335