Olen 60 v. ristiverinen nainen. Elämä ahdistusta ja huolta. Näkyykö mitään parempaa tulevaisuudessa. Elämä on koetellut kovin vuosien varrella.
Jos saisin vastauksen
nainen 60 v.
557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nauti elämän pikku hetkissä, näe suuruus joka päivässä, se auttaa sinua pois tästä ahdistuksen tunteesta. Etsi kehitystä, ajattele uusia vaihtoehtoja jotka ovat käyneet mielessä joskus mutta et ole koskaan laittanut jalkaasi niihin. Nämä uudet vaihtoehdot antavat sinulle varman pohjan ja uusia mahdollisuuksia tulevaisuuteen, jotain liittyen ryhmiin/kursseihin, uusia tuttavuuksia. Jätä epäilykset ja ne ennakkokäsitykset, elämä on annettu sinulle nyt ja se on uusia mahdollisuuksia/valintoja täynnä päivittäin. Elämä on koetellut sinua, ehkä ajatuksesi ovat sanoneet sydäntäsi vastaan, usein asiat repivät eri suuntiin eikä sydän uskalla valita. Ohje nyt; valitse tie jota haluat käydä, ja tosiaat "haluat" tee se valinta ja toteuta se myös niin saat voiton, pääset todellakin sinne mihin haluat!!
Kiitos vastauksestasi. Mitähän vaihtoehtoja tuntuu ettei voi olla mitään.
Nyt on tilanteesi liian epäsopiva mihinkään, pidä huolta itsestäsi. Olet epätasapainossa ajatuksen kanssa mutta elämäsi muuttuu, tulet menemään sisälle jo ensi vuonna johonkin juttuun.
Siis uuteen työhän vai uuteen parisuhteeseen vai johonkin muuhun, nyt mietityttää.
Ok suora vastaus
Työ 2 v eteenpäin: arkipäivän taistelua, vähän olet tyytymätön tilanteeseesi mutta mutta löydät ratkaisun, menestystä.
Uusi suhde 2v eteenpäin. uusi elämän tie, uudet sosiaaliset tilanteet.
Jokin muu 2v eteenpäin: Esteitä kehityksessä.