kertokaas miten ihastunut mies käyttäytyy?
miten mies
13+2
10438
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mites minä, katselen sillä silmällä ja kehitän jutun aihetta tikusta ;)
Jos vähän ihastunu,niin normaalia katseet hymyt flirtit ja jutustelut,mitä kelläkin on.
Ja jos oikeen paljon,ni voihan sillon olla pää niin sekasin ja pyörryksis et mieliki voi mennä laidasta laitaan,hiljasuuden , kylmyyden ja villin höpöttelyn välillä.Kaikilla varmasta erilailla.
Naisilla varmasti samalla tavalla,heittelee ja päätä pyörryttä kten miehilläki.
Kaikki teatteritaidonnäytöksetkin mahdollisia.
Katsoo puhuessaan silmiisi. Tarkistaa aina ilmeesi (salaa tai suoraan), kun sanoo jotain. Hymyilee sulle syyntakeettomasti toisinaan. Koskee sua kevyesti painottaessaan jotain sanomaansa.
En kyllä menis lääppimään ketään, saa vielä syytteen tai jotain...
Enkä muuten ole yhdellekkään ihastukselleni sanonut koskaan mitään, katsekontaktiakin välttelen...
olet kuten minä olin kunnes ihastukseni tuli juttelemaan minulle, helpotti huomattavasti kun uskaltaa nyt jotain sanoa, katsoa silmiin ja hymyillä.
kiusasin minä häntä vähän tänään kysymällä että konekko se noin paljon kiinnostaa, voi että mikä ihana ilme naiselle tuli, ujo hymy ja pieni nyökkäys :)
Riippuu tilanteesta.
Meikäläisestä sitä ei oikeastaan näe kuin hermostumisesta naisen lähellä mutta senkin uskon salaavani aika hyvin.
olla mahollisimman cool.Niinku ei tuntiskaan.Välttelee silmiin katsomista, nopeasti ohimennen saattaa tervehtiä jos tervehtii ja jatkaa matkaa.
Salaa vilkuilee...:D
Ihania vastauksia. Asiat ei ehkä olekaan niin huonosti kuin luulin. Yhtä oudosti voi käyttäytyä niin miehet kuin naisetkin. Erityisesti silloin, kun on ihastunut kovasti.
No sehän riippuu tapauksesta. Mulla nyt puoleen vuoteen 2 tapausta. Ihan eri tavalle menee mun käytös.
Eka kerralla olin ihan paniikissa en osannut katsoa kunnolla enkä puhua. Tuntui koko ajan, että nainen vetää minua talutusremmissä ja säätelee meidän kanssakäymisen tasoa. Välillä lämpöä välillä kylmyyttä, niin kuin se aina ihastuksen aikana tuntuu.
Nyt toinen tapaus menee niin, että tuntuu siltä, että minä ohjaan naista talutusnuorassa. Välillä kylmyyttä ja välillä lämpöä tuntuu sydämmessä.
Näköjään homma menee niin, että se joka tekee ensimmäisen eroottisen kosketuksen saa henkisen yliotteen. Ekassa tapauksessa nainen otti minuttien mittaisen käsivarsikontaktin (oli "ahdasta") ja toisessa minä tavaraa vastaanottaessa annoin sormien liukua hitaasti kättä pitkin.
Kosketuksistahan vasta se arvuuttelu alkaa, koska ympäristö nyt ei vain ole mikään iskuympäristö ja koskaan juuri ei olla kahden. Onko se vaan tuttujen rohkeaa flirttiä vaiko sitä ihan oikeata.
Ota noista nyt selvää! Yksikin katseli tänään moneen otteeseen kun luuli etten huomaa. Myöhemmin kuitenkin kun jäi katseesta kiinni, käänsi säikähtäneen/hämillään oloisena katseen pois.
Joskus ei katso päin kun kohdataan, joskus taas hakeutuu seuraan kun olen yksin.