Vappuvärit

Kökkötukka

Klo 19.50 värjäilin hiukset sinisellä vappuvärillä, aamulla nimittäin en pysty, niin oli pakko jo nyt. Mutta kauankos kuivumisessa kestää? Kun tunti jo kulunut ja vieläkin oikein valuu tuo väri (näyttää muuten rumalle noi paakut..)

En haluais koko yötä valvoa näiden takia. Kyseessä on StarGazer -vappuväri, ja yhen tuubin käytin. Ja ihan pilalle koko vaivannäkö, kun nyt latvoissa tollaset kunnon möhkylät. Ja hiukset on liimaantuneet kiinni toisiinsa.. Voitteko auttaa? Kiitos :3 Kertokaa, miten hiukset saisi normaalisti, meneekö lakanat pilalle, ja ennen kaikkea kokemuksia tuosta kuivumisajasta..

0

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

        Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
        Maailman menoa
        182
        8938
      2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

        valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
        Maailman menoa
        144
        3312
      3. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

        Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
        Kommunismi
        3
        2260
      4. Minkälaisen viestin

        Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
        Ikävä
        170
        2212
      5. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

        saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
        Maailman menoa
        101
        1856
      6. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

        Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
        Maailman menoa
        174
        1796
      7. Miten voit olla niin tyhmä

        että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
        Tunteet
        180
        1667
      8. Missä vaiheessa

        Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
        Ikävä
        139
        1341
      9. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

        kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
        Maailman menoa
        27
        1290
      10. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

        Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
        Ikävä
        115
        1064
      Aihe