Volvo on tätänykyä enemmän ruotsainen kuin koskaan. Kiina puheet loppui kuin seinään kun volvo julkisti uuden D4 moottorin sekä sen että nyt volvon kaikki uudet moottorit on suunniteltu ruotsissa ja tehty myös ruotsissa. Volvo on uudet mallinsa suunnitellu myös ruotsissa ja tulevat lisäämään ruotsalaista suunnittelua entisestään. Kiinasta tulee vain rahat ja siksi volvo onki ylivoimaisesti myydyin premium merkki. Uusimmassa volvo lehdessä on myös volvon nykytilasta juttua ja panostavat nyt entistä enemmän tekemään volvosta luxus brändiä. Muut premium merkit eivät yllä myynneillään lähellekkään ylivoimaista nykyvolvoa ja tulevat jäämään jatkossakin jälkeen kehityksestä. Nyt syksyllä volvoihin tulee applen tutut kuvakkeet näyttöön ja vaikka mitä huikeeta uutta mitä ei muihin autoihin saa edes unissa. Volvo tekee tulosta ja volvon markkinaosuus on nyt noussut suomessa kaikista myydyistä autoista huikeeseen 7,6 prosenttiin.
Volvo on nyt enemmän ruotsalainen kuin koskaan ennen!
7
176
Vastaukset
- Markkinapuheita
Uskoo kuka haluaa. Johan facelifteihin tuotiin kiinalaisten vaatimuksesta se mauton blingbling-mittaristo. Seuraavaksi mallistosta lähtee uusi V40 ja tilalle tulee Kiinassa paremmin myyviä pieniä sedaneita. Saadaanpa nähdä onko koko merkkiä enää 10 vuoden päästä Euroopan valikoimissa.
- voi pientä poikaa
olet nolo trolli.
- Volvo on ykkönen
Aivan todella nolo olet. Volvo alkaa nyt nousemaan ja olikin skodan jälkeen jo myydyin merkki. Ruotsalainen premium myy todella hyvin täällä pohjolassa. Premium merkkien ykkönen..ajattele millä ajat!
- Ei voi mitään
Kiinan komennossa mennään. Johan volvon tekniikkaa tuodan great wallissa ja muissa nouseva aurinko ja lohikäärme -merkeissä eurooppaankin. Volvon osa on olla lypsylehmä josta tekniikka kopioidaan kiinan merkkeihin, sen jälkeen menee lehmä teuraalle.
- Saatullakatsomaan
Taka-sivulaseissa lukee Made in China. Ennen ei lukenu.
- made in sweden
Ei kait? ? Lukeeko vielä valmistusvuosi laseissa?
- Vinosilmät juu
Skoda ja audi on itäautoja. Volvo on kohta ainoa premium auto kun muita merkkejä jo valmistetaankin kiinassa vino-silmille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k2254005Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️343405Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi363389Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k243267Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.923250Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1073155Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.92916- 132787
Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?2412369Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien952336