Meillä on 6 kissaa ja niistä ei kukaan ole tehnyt mitään pahaa muuta kuin repineet sohvaa vaikka raapimapuu löytyy.
Olen niin onnellinen että nämä kaikki tulevat toistensa kanssa tosi mahtavasti toimeen.
Pelkäsin aluksi että stressaantuvat kun koko ajan tulee uusi asukas mutta ovat vissiin niin sopeutuvaisia :)
Kollit on leikattuja ettei vaan satu vahinkoja. Tytöt ovat 6 kuisia ja 11 viikkonen.
Eka kissa jäi meille hoidon jälkeen. Perhe ei voinut sietää sen naukumista ja rumbaa öisin.Sille otettiin kaveri. Allergian vuoksi otettiin kolmas.Neljäs ja viides tuli kun en halunnut että pennut viedään kissatalolle tai vastaavaan villiintymään.Kuudes tuli kun muut pennut oli löytäneet kodit ja tämä oli meillä hoidossa, ajajttelin et pidetään se.
Tiedetäänpä että se on turvassa.
Kaikki ovat sisäkissoja.
Hiekkalaatikon puhdistaminen ei tuota lainkaan ongelmia, siksi ihmettelen ihmisiä jotka valittavat että kissat kuseksii nurkkiin,tietenkin kun laatikkoa ei hoideta. Kissat on tosi nirsoja, hienohelmoja,ainakin meidän mutta onpa niillä puhdas laatokko eikä haise.
Tietty onhan sellasia kissoja olemas jotka kuseksii nurkkiin vaikka laatikko olisikin puhdas mutta sehän on sitten toinen juttu ja paljolti emännä/isännän syytä. Huomion puutteessa ne tekevät paljon pahaa.
Meidä 11 viikkosen sisko sai kodin sellasesta paikasta mihin minä sitä en olisi antanut, mutta en saanut valita kun pennut eivät olleet minun ja muuton vuoksi piti päästä nopeasti eroon.
Tämä paikka on likainen, kissan ja koiran ulosteiden saastuttama kämppä ja aivan hirvittää kuinka nämä ihmiset ruokkivat pientä. Muut pennut pääsivät siistehin koteihin koska itse halusin ne luovuttaa ja toivon että niitä ruokitaan ja niistä pidetään tosi hyvää huolta.
Kyllähän meillä menoja riittää mutta parempi että kissat on meillä kuin juoksevat ulkona nälkäisinä tai asuvat kissataloissa villiintymässä.
Nostan hattua kaikille kissaihmisille!!
Meidän tarina...
Cats
0
180
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p525592Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "672621Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181960Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1541796No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361742- 191713
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5145881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191141Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy801119Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah62935