Renaultia ei ehkä tulevaisuudessa enää ole

cvtuoghfd

13

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saapa nähdä

      Sinäänsä erikoinen väite, kun ottaa huomioon saman konsernin Nissanin erittäin hyvän myynnin ja Dacian rakettimaisen nousun Euroopan automarkkinoilla.
      Renault oli huimasta pudotuksesta huolimatta vuonna 2013 vielä Länsi-Euroopan 4. myydyin automerkki. Saapa nähdä selviääkö, vai ei selviä näillä eväillä.
      Tuskin kuitenkaan tippuu Euroopassa Fiatin taakse kuten Toyotalle viime vuonna kävi. Renault-yhtymän tavara-autotkin käyvät hyvin kaupaksi.

    • josaldinho47772

      KYL MUSTA OIS KIVA OLLA RENUMIES JA 1007 MERKIN MIES

    • Renault.fi

      Renault sekä Renault-ryhmään kuuluva Dacia ovat uudistuneet mallistoaan vauhdikkaasti viimeisen vuoden aikana ja markkinaosuus on hyvässä kasvussa. Renaultin alkuvuoden kasvu* on ollut 38 % ja Dacian jopa 53 % verrattuna edelliseen vuoteen. Kokonaismarkkina on vastaavasti kasvanut vajaat 6 % ja ryhmänä Renaultin osuus onkin kasvanut enemmän kuin yhdenkään kilpailijan.

      • Sama se sille kuiten

        antaa vain veikkoset kasuta rauhasa, emme met niitä kuiten renu riepuja huoli, pirulle vain antaa jos sekkään niilä mithän vasitenkaan tekkee.


      • 856
        Sama se sille kuiten kirjoitti:

        antaa vain veikkoset kasuta rauhasa, emme met niitä kuiten renu riepuja huoli, pirulle vain antaa jos sekkään niilä mithän vasitenkaan tekkee.

        Sulla on vissiin luetun ymmärtämisessä ongelmia. Jos kerran markkinaosuus on kasvanut, niin kyllä niitä joku huolii. Yksinkertaista, muttei yksinkertaiselle ihmiselle


    • Renunmyyntikasvussa

      Rellussa sentään diisseli kestää. Samaa ei voi japsien paskoista sanoa. D4D alkaa olla yhtä pahamaineinen merkkiyhdistelmä kuin TSI ja DSG!

    • uubunut

      Tökkään tähän ketjuun murheeni kun en "osannut" uutta ketjua tällaisesta luoda ja hätäpäissäni väärään (mopo) osioon ehdin ongelmaani purkaa?? Minulla Megane 1.9 D vm. -98 kesäautona josta puuttuu öljytikku! ! ? ?Jos jollakin on samanlaisella "myllyllä" ( F 80 A 624 ) varustettu menopeli niin mittaisitko öljytikun mitat yläpään kauluksesta (toppaa tikun putken yläreunaan) maximi merkkiin ja sitten maximin ja minimin välimitan ja kertoisit nämä mitat minulle? Olisin erittäin kiitollinen näistä tiedoista. On ollut jo ongelmaa öljypinnan tasosta liian oljyn muodossa???

      • älä sössi

        Hae hajottamolta uus tikku ei voi olla kustannus kysymys että ennemmin pitää koko tikku itse tehdä! Tai sitten renault liikkeestä eikait öljytikku paljoa voi maksaa ja on luotettavampi kun että itse teet jonku tikun!


      • uubunut
        älä sössi kirjoitti:

        Hae hajottamolta uus tikku ei voi olla kustannus kysymys että ennemmin pitää koko tikku itse tehdä! Tai sitten renault liikkeestä eikait öljytikku paljoa voi maksaa ja on luotettavampi kun että itse teet jonku tikun!

        Olen kyllä käynyt hajottamot jo läpi ja uudesta en 100 € maksa? On kustannus kysymys!


    • Kaikkien ranskis paskojen valmistus pitäis lopettaa niin mailma olis parempi paikka elää!

      • sadaffasfasg

        Voi poika parka, tuomittu nuhjuiseen essom paariin loppuiäkseen...


      • 666666

        Sitten mä jäisin ilman autoa! Ranskis on mua palvellut hyvin pitkän aikaa, ja monia tuttuja, että siinä taas vinkuu joku elämään kyllästyny pas*akasa jolla ei muuta tekemistä ole kun itkeä rellupalstalla... Ottaako päähän, hajosko audi tai bemu....voi, otan...en ota osaa, oma mokas.
        Rellu kulkee vielä pitkän aikaa.

        Teikäläistenkin valmistuksen vois lopettaa, maailma olis niin paljon parempi paikka elää ilman teitä itsekkäitä vit*upäitä.


      • rellu.

        vedä käteen nippon lelu "auton omistaja" joka ajat pazkalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      85
      2197
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1770
    3. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      71
      1532
    4. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      76
      1306
    5. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      26
      1184
    6. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      48
      1173
    7. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      77
      1171
    8. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      59
      1071
    9. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      38
      994
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      943
    Aihe