Jos minun pitäisi valita selkärankaisin paikkakuntalainen, valinta olisi ilman muuta Majanevan Paavo. Mies joka ei kuvia kumartele eikä nöyristele herrojen eikä rahavallan edessä. Samoin piti rakennustyöläisten eduista ja oikeuksista huolta kun toimi Rakennusliiton riveissä vaatimassa raskaan työn tekijöille sen minkä laki ja kohtuus edellyttää.Kertokaa lukijat omat suosikkinne niin saadaan tällekin palstalle joskus positiivisia kannanottoja.
Paavo Majaneva
11
596
Vastaukset
- kiusattu
hyvä kirjoitus paavosta ,mullakin kokemusta ,periks ei saa antaa koskaan ,saimme yhdessä vuoren raumalainen ,vuoren yrittäjän polvilleen ,oli kyllä kova työ ,mutta veimme sen maaliin ,,,
- Raksahemmo taasen
Voitko kiusattu kertoa hieman yksityiskohtaisemmin tapauksesta. Muuten asiaan on vaikea r ottaa kantaa. PS. nimiä ei tietenkään tarvitse mainita.
- kiusattu
sen verran voin raottaa ,et olin koppihoidos melkein vuoren ilman töitä ,palkka tietysti maksettiin ,kari suni kirjoitti satakunnan autonkuljettajan työsyrjintäjuttu soviteltiin rahalla ,n,2006 ihan samat jutut kun ahteella taannoin,et rahalla narsisti pärjää,,siis yrittäjä ei saanut tuomiota ,,ei saatu tästä tapauksesta ennakkotapausta,,
- RAKSAHEMMO
Nolo homma kiusattu.Mut ajatukseni oli tiedustella lähinnä Majanevan Paavon ansioista näissä riitajutuissa. Olisko sulla jotain kerrottavaa lisäykseksi aiheesen.Laitahan tulemaan tekstiä niin kommetoin viikonlopun aikana .
Ainut POLIITIKKO joka on ees maininnut jotain Eurajoen vedestä jotain ,ei tainnut mennä Marva sanomistaläpi ?
- kiusattu110
raksahemmolle majaneva oli loppuun asti kanssani ,mut rakennusliitto lähetti kirjeen emme myönnä edunvalvontaa ja eroitti minut liitosta ,et näin liitot toimii ,mut eeva lehtonen porist hoiti homman ,,,
- RAKSAHEMMO TAASEN
Kiusatulle voimia ja kestämisiä.Ja nimimerkille juht sen verran että jos ei paikallinen lehdistö sattuneesta syystä noteeraa Eurajoen saastuttamista niin onneksi Hesari on ottanut aiheen omakseen toistuvasti.PS. Kannatan vilpittömästi Aaallon Pasin ideaa saastuttavien firmojen boikotoinnista.KAIKKI MUKAAN YHTEISEN EDUN VUOKSI.
- HEMMO RAKSALTA
Oho, tuli tohon Pasin sukunimeen yksi aa liikaa. Otetaas se pois niin ollaan taas oikeilla jäljillä.
- RAKENTAJAJÄPIKKÄ
Joo Paavo oli kyllä mies paikallaan. Monta kertaa olisi rakentaja saanut kaffetella taivasalla ellei Pave olisi laittanut lakia rikkonutta työnantajaa ruotuun.Näin itsenäisyyspäivän lähestyessä otan miehen kunniaksi kunnon napanderit.
- lllll
Kansakoulussa Pave opetti opettajaakin.
- lllllhhjhjhj
Kansakoulussa Paavo opetti opettajaakin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 906352
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283170Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859