Tuntijalle

Paikkaa etsin..

Nyt todella moni asia sekaisin.Jaksaminen kovilla ja ote jo arkitöihinkin tuntuu olevan kovan työn alla,mistä saan voimia ,mistä osaan niitä ammentaa ??
Meidän paikka onko missä,näätkö Keskiyö sen??Teenkö oikein jos vien tyttöni täältä pois,miten näät asiat ??

1

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      voi kuule, olen aloittanut kirjoitukseni sinulle jo kaksi kertaa. yhtäkkiä se häviää, eli taas aloitan alusta. ehkä tälläkin on tarkoituksensa!

      eli, sinä olet ihminen, joka haluaa puhua. mies taas on sellainen, että hän on tukossa ja mielessään vihainen. lapsi ja mies ovat selät vastakkain, mutta niin olet sinäkin hänen kanssaan. tyttäresi pitelee avaimia käsissään, hänen on päästävä eteenpäin ja avaraan ilmaan.
      sinulla on paljon paineita, näen ne ihan selvästi. et voi ottaa enää enempää harteillesi, sillä muuten sinä kaatuisit. olet terve ja järkevä, mutta luonnollisesti sinä pelkäät tässä tilanteessa.

      sinä luotat mieheen jossakin määrin, vieläkin, mutta tiedät ettei se ole lopullista.
      vastaan kysymykseesi, että teet oikein. ja nyt lähetän tämän vastauksen, ennen kuin se taas häviää.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      7
      3753
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3639
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      129
      3375
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3352
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2206
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1778
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      34
      1555
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1471
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1423
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1333
    Aihe