mulla olis 50€ kohta?

Otan TOS pikavipin et löytyskö seuraa esim rannalle jos otan radion, teltan, makkapaketin ja pari salkkuu mukaan.
9219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei 50eurolla kaksi ihmistä paljoa juhli.En lähde.

Äänestä
  • Kyllä bailaa 50€llä vaikka kuinka pitkään.. bensaa muutama litra ja muovikassit päähän riittää ens alkuun. Pitkäjänteisempään toimintaan TurboKiljut tulemaan ni ens viikolla juhlitaan. Ainahan sitä voi vaan nyrkkitapella kaverin KAA et lähtee kivasti taju ja ihan ilmatteeks. Veren hukkaaminenkin pyöräyttää mukavasti.. Loputtomasti löytyy TArkanMarkan Bailuvinkkejä ku vaa jaksaa olla välkkynä.

    Äänestä

Kuka tarjoo sitten loppuvuoden..? Korkki jos aukee niin se on menoa. Juoppo on juoppo koko elämänsä.

Äänestä

Ja pikavipit on myös maksettava, pikana.

Äänestä
  • jep ku Liiviperintä Oy tulee oven taa ni se on menoo jos ei oo massii

    Äänestä

Ostin just kaljaa. Haluisko joku tulla seuraks? Voin tarjoo yhen ja jättää pohjia.

Äänestä
  • Juo vaan juoksu kaljaa ni saa samalla liikuntaa, eikä mee ees rahaa ku ei maksa mahdollisia sakkojakaan.

    Äänestä

  • SporttiTenuKeppi kirjoitti:

    Juo vaan juoksu kaljaa ni saa samalla liikuntaa, eikä mee ees rahaa ku ei maksa mahdollisia sakkojakaan.

    Laskut voi aina jättää maksamatta, mutta varkaus on aina varkaus! Se on vakava asia! Millaisena ihmisenä sinä oikein minua pidät? Rikos on varastaa, mutta laskujen lykkääminen mappiin "joskus sitte", ei taas ole. Koitetaan kaikki kunnolliset nuoret kuitenkin pysyä kaidalla tiellä.

    Äänestä

  • risto reipas kirjoitti:

    Laskut voi aina jättää maksamatta, mutta varkaus on aina varkaus! Se on vakava asia! Millaisena ihmisenä sinä oikein minua pidät? Rikos on varastaa, mutta laskujen lykkääminen mappiin "joskus sitte", ei taas ole. Koitetaan kaikki kunnolliset nuoret kuitenkin pysyä kaidalla tiellä.

    Näpistyksestä ei tuu ku sakkoja mitä ei tartte maksaa ja maksamattomista sakoista ei joudu linnaan. ELi Lupa Näpistää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


baila baila kirjoitti:

Otan TOS pikavipin et löytyskö seuraa esim rannalle jos otan radion, teltan, makkapaketin ja pari salkkuu mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu