Lohimaa

Minkähänlainen paikka nykyään, kun en ole vuosiin käynyt. Onko hinta-laatusuhde kohdillaan? Näytti äkkisiltään vaan aika hinnakkailta vappubrunssi/pääsiäismenu
6452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

minäkään käynyt viimeisen 10 vuoden aikana. Onko loppu jo häämöttämässä. Lama ja syrjäinen sijainti. Nyyh. Mutta, mitä Karttulan keskustassa? Onko ravintolaa? Onko vielä Alko, Sale ja K-kauppa? Ja huoltiksen baari, miten menee?

Äänestä

on ravintola, alko, s market ja jonkinlainen huoltis

Äänestä
  • Mesikka vai mikä se oli? Wilima?

    Äänestä

Edullista lohifiletta lohimaasta 17,90 €/kg. Kaupassa saattaa maksaa peräti 9 €/kg

Äänestä
  • Noo, sano norjalainen. Hyvin vaan pyyhkii, jos vielä toimintaa. Tänäpäivänä mikään ei tunnu kannattavan.

    Äänestä

JASPERPÄÄKKÖNEN, JASPERPÄÄKKÖNEM, MATOVALTONEN, MATOVALTONEN, KARIHIETALAHTI, KARIHIETALAHTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja sitten ne ei tullukkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kojamo kirjoitti:

Minkähänlainen paikka nykyään, kun en ole vuosiin käynyt. Onko hinta-laatusuhde kohdillaan? Näytti äkkisiltään vaan aika hinnakkailta vappubrunssi/pääsiäismenu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu