Tuulimyllymies Pekka Lakka eksyksissä jälleen!

KySan outoja juttuja

Tämän päivän Kymen Sanomissa Pekka Lakka antaa täyden synnin päästön Jan Vapaavuorelle, joka on tuomittu mm. varkaudesta, pahoinpitelystä ja rattijuoppoudesta.

Pekka Lakka on tapansa mukaan täysin pihalla siitä, että useimpiin työtehtäviin tuollaisilla "meriiteillä" ei ole asiaa, olkoon kuinka tahansa tuomiot sovitettu. Ehkä Suomen tärkeimpänä päättäjänä henkilön sisäisillä moraalikäsitteillä ja kontrolleilla ei ole niin merkitystä...?

Harmittaa, että meillä Pekka Lakan tyyppiset älykääpiöt voivat tituleerata itseään lehtimiehiksi ja raunioittaa yhteiskuntamme rakenteita vapaasti kenenkään siihen puuttumatta.

7

329

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lkjlkjlkj

      Kannattaa katsoa ympärille ja muistella, kuinka KySa on ollut puuhaamassa milloin Maretariumia, milloin Merimuseota tai teatterin laajennusta, Höyrypanimoa toriparkkia jne. Yleensä nämä KySan hankkeet ovat osoittautuneet kalliiksi, mutta turhiksi ja huonoiksi kotkalaisten kannalta. Itse en lue enää Kymen Sanomia lainkaan, suosittelen.

      • Vahtikoira

        KySako näitä on puuhannut? Ei sentään ihan niin suurta valtaa lehdellä ole. Kyllä näistä hankkeista saa kiittää ihan virkamiehiä ja valtuutettuja.


    • hgjhgjhgd
    • Synninpäästöjä

      Kuka antaisi synninpäästön Stasi-listalla oleville maanpettureille kuten eräälle entiselle demaripresidentille?

    • Totuus ei pala

      Pekka Lakka on joutsenolainen ylioppilas, joka ei ole juuri Etelä-Karjalan rajojen ulkopuolella käynyt. Asemansa saanut perintönä. Ei ole ihme, jos tuolla taustalla kirjoitukset ovat mitä ovat.

    • Lakkaa satamasta

      Postinjakajaksi ei päässyt,"jos oli jotain kontolla"
      Ainakaan 70-luvulla.

    • apupojat lehdistössä

      Hyvät veljet ja kaverit, uskolliset puoluetoverit. Kun nämä on niin pääkoppa saa olla tyhjä.
      Sen takia suomen talous sukeltaa kun valtiohallinto on kusipäitä täynään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      76
      971
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      791
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      60
      595
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      554
    7. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      36
      512
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      509
    Aihe