onahan varkaudessa joillakin

hyvin kun naapuriin rakennetaan taloa lesta perheelle ja lapsia on 8 ja tulossa uusi.Johan se vuodessa tekee tuhansia pelkät lapsilisät ja mistähän valtionkassasta ne menee?Sitten kunta vikisee kun ei ole vanhuksille rahaa mihinkään ja jotkut lisääntyy kun muurahaiset!Sairasta touhua mutta seksi on hyvää mutta ei sitä jokakerta tarvitse paksuks pamahtaa?
6180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

lainaus helsinginsanomista.TÄMÄ EI OLE KYSEISESTÄ PERHEESTÄ

"HS: Lestadiolainen johtohahmo vangittu hyväksikäytöstä
Julkaistu: 29.9.2010 7:10

Vanhoillislestadiolaisessa liikkeessä luottamushenkilönä toimiva mies on vangittu epäiltynä törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Asiasta kertoo Helsingin Sanomat.

Lehden mukaan mies on ollut vangittuna jo yhdeksän viikkoa, mutta tapaus ei ole aiemmin ollut julkisuudessa esillä.

Mies on yhä Suomen rauhanyhdistysten keskusyhdistyksen SRK:n valitsemana liikkeen luottamustoimessa. SRK on vanhoillislestadiolaisten johtoelin.

Aiemmin epäilty on toiminut muun muassa eteläsuomalaisen rauhanyhdistyksen puheenjohtajana.

HS:n mukaan myös miehen kolme sukulaista vangittiin hyväksikäyttörikoksesta epäiltynä, mutta kaksi heistä päästettiin myöhemmin vapaaksi.

Viime keväänä vanhoillislestadiolaisen liikkeen ympärillä kuohui kun julkisuuteen tuli useita hyväksikäyttöepäilyjä. Hyväksikäytön uhreiksi ilmoitti joutuneensa kymmeniä henkilöitä."

Äänestä

Seksuaalisesti aktiivista porukkaa.

Äänestä
  • > Seksuaalisesti aktiivista porukkaa.

    Tuskin sen aktiivisempaa kuin muutkaan, mutta ehkäisyn käyttö on kiellettyä.

    Äänestä

Vanhuksia pitäisi järjestelmällisesti "lopettaa?" koska eivät tuota mitään lapset sentään tekevät myöhemmin tuloja työllään. Yli 40 kymppiset ihmiset pitäisi lopettaa koska ovat rumia ja haisevia

Äänestä
  • Onko tämä Faktaa? Vai täyttä tehaspaskaukkoo

    Äänestä

lanttu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jos järki olis???? kirjoitti:

hyvin kun naapuriin rakennetaan taloa lesta perheelle ja lapsia on 8 ja tulossa uusi.Johan se vuodessa tekee tuhansia pelkät lapsilisät ja mistähän valtionkassasta ne menee?Sitten kunta vikisee kun ei ole vanhuksille rahaa mihinkään ja jotkut lisääntyy kun muurahaiset!Sairasta touhua mutta seksi on hyvää mutta ei sitä jokakerta tarvitse paksuks pamahtaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu