Keskustelkaa nyt on avauksia!
Nyt tarvittais LUOTSI
Hyvä järjestys
781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tulethan sinä takaisin "LUOTSI = fundsija", näin sinua kaivataan palstalle:
http://www.youtube.com/watch?v=8hlBmPk9378
Kun tulet takaisin, kaikki uudeksi muuttua voi!
Tässä toinen ,,Kutsu,,
http://www.youtube.com/watch?v=MBfe1FzPJto
Vetoaako tämä laulu Fundsijaan ...niin toivon...
http://www.youtube.com/watch?v=BZ04fa5yEF0
Olisihan se Luotsi aivan hyvä olemassa ku minäkin vaikka ensin kirjoitin etten, mutta kuitenki nyt on välillä aikaa kirjoittaa. Vaikka on hyväksi käyttää omaa nimeään kun kyllähän se oma nimi velvoittaa kirjoittamaan kunnolla.
Eikä yhteen pötköön koska sekin aiheuttaa ärtymystä kuten ne viivat ja ristit kokmmenteihi.
Sheriffille tähti rintaan vie!
http://www.youtube.com/watch?v=bRUPBqKtNJo
Se toinen ;--/
Enpä ihmettele ettei fundsija viihtynyt, täällä on niin voimakkaita toisinajattelijoita jotka ovat omasta mielestään aina oikeassa.
Hyökätään jonkun kirjoituksen perusteella kirjoittajan henkilöllisuuteen, näkemättä ja tuntematta puhutaan palturia totena, olemalla niissäkin oikeassa.
Aamuyöstä, iltamyöhään samaa jargonia miten osataan ja väheksytään toisia kirjoittajia.
Ei ole mikään ihme että täällä on käynyt tuntuva kato, se on voimakas merkki siitä ettei täällä ole kaikilla hyvä olla tai keskustella sitäkään vähää mitä luotsin aikana.
Kovia ja aiheettomia arvosteluja ei kukaan tervejärkinen viitsi vapaasta halustaan lukea itsestään, joihin luotsi törmäsi päivittäin.
Ja ne ovat juuri niitä valittajia joille luotsi näytti asiallisen mielipiteen poistamalla kirjoituksia. Tottahan se sattuu kun täällä ollaan oltu pelkkää ilmaa kun yhteyden ottoja ja poistopyyntöjä on lähetetty, jos poistettiin monesti vielä poiston jälkeen eräs laittoi välittömästi kirjoituksensa takaisin.
Tämä henkilö on usein kehunut noita tallentamiaan kirjoituksia, niistä varmasti lähiomaiset saavat helpon muistokirjoitusken sitten joskus.
onnea ja menestystä
Tismalleen noin. Ollaan melko kyynistä ja pitkävihaista porukkaa vielä ikäännyttyämmekin...ja senkin jälkeen. Sanalasku murjaisee; ruskea se on repo kuoltuaankin.
Vaatisi jo masokistista vivahdetta persoonaan olla päivittäin ruoskittavana, ja vielä nauttia siitä - ilman palkkaa?
Resutaan me tällä palstalla niin kuin osataan ja siltä tuntuu. Apu-ukon työ ok-talon rempassa häiritsee kokopäiväistä resuamista.
Sittenpä ei niin sureta kun hävettää julmetusta avata näitä keskustelupalstoja, ettei moiseen enää pysty.
Tästäkin huolimatta oikein hyvää jatkoa viikolle 19. Ilmatkin kuin morsiammet ja nehän ovat kuin ******