oletteko kaljuuntuneita ja siksi katkeria?
Palstan räkättäjät
14
119
Vastaukset
- norwood 0 here
Joillain lapsilla/lapsenmielisillä tosiaan ongelmia täällä.
- lääkkeillä mennään
Huvittaa, että yksi tai kaksi ihmistä miinustelee kommenteja päivittäin ja kirjoittaa samoja tissijuttuja, joka aiheeseen. Jos minun pitäisi valita ja niin valitsinkin vedän mielummin finaa ja toivon lieviä sivuoireita, kuin niitä mielenterveysongelmia, jotka aiheuttavat tämän palstan seuraamisen 24/7 ja ikuisen katkeruuden.
- mies pilalle meni.
Stevenin tarina:
"Since taking and quitting Finasteride in my mid-20s over 5 years ago, it has deadened many of the previous qualities and personality traits I listed which made me who I am. Finasteride also left me with permanent physical changes to my body, including gynecomastia, penile (especially length/girth) and scrotal shrinkage, penis curvature/complete genital numbness (feels like rubber), fibrotic penile tissue changes, reduced mental capacity/memory impairment, muscle atrophy, feminine fat deposits, and worst of all: killed my sex drive and feelings of desire/lust/love for women, as well as my former zest for life (loss of androgenic action/lowered Testosterone levels post-drug)."
http://www.examiner.com/article/ice-agent-ravaged-by-propecia-striiped-of-badge-holds-merck-ceo-responsible
http://www.mypropeciasideeffects.com/my-propecia-side-effects-about-me.html
http://www.mypropeciasideeffects.com/my-propecia-side-effects-symptoms.html - dorkxxx
Syökää vaan finaa jos haluatte. Mutta se mikä monia täällä vituttaa on se että finasta annetaan sellainen kuva että saat kaikki menetetyt hiuksesi takaisin ja lapsuuden hiusrajan. Sekä se että sen haittavaikutuksia vähätellään!
- so right
Naulan kantaan. Jokaisen asia se on mitä tekee hiustensa (tai oikeastaan niiden puutteen eteen), mutta tuo vähättely ja valehtelu tehosta nimenomaan pistää vihaksi.
Jokin aika sitten eräässä ketjussa sanottiin että John Travolta kärsii hurjasta hiustenlähdöstä, oli kuva ja kaikki. Niin sitten joku impotentti siihen äkkiä postasi linkin kuvaan missä sillä oli hiuslisäke ja väitti muistaakseni että joo finaa on vetänyt (en nyt muista tarkalleen).
Samaten oli Esko Eerikäisestä näköjään jotain ketjuja, siinäkin kaikki väitti että eikä kaljuunnu. No sitten oli kuva missä se tatuoitti päänahkaansa, ja siinä oli ennen ja jälkeen kuvat. Kämmenen kokoinen kalju.
Eipä nämä varmaan täällä roikkuisi yömyöhään, jos fina olisi toiminut haluamalla tavalla. - höpöhöpö.
Aivan asiallisesti kirjoitettu, ei kukaan ole väittänyt palauttavan hiuksia täyskaljuun ja vain osan harventuneeseenkin. Suurin hyöty, että useimmilla pysäyttää kaljuuntumisen. Niitä sivuvaikutuksia taas tulee vain harvoille.
Itse ensimmäisenä kirjoitin Eerikäisestä, mutta olisin jättänyt kirjoittamasta jos olisin arvannut, että lapselliset ihmiset alkaa pilkata. - tämä ketju eskoa
höpöhöpö. kirjoitti:
Aivan asiallisesti kirjoitettu, ei kukaan ole väittänyt palauttavan hiuksia täyskaljuun ja vain osan harventuneeseenkin. Suurin hyöty, että useimmilla pysäyttää kaljuuntumisen. Niitä sivuvaikutuksia taas tulee vain harvoille.
Itse ensimmäisenä kirjoitin Eerikäisestä, mutta olisin jättänyt kirjoittamasta jos olisin arvannut, että lapselliset ihmiset alkaa pilkata.https://m.facebook.com/444143048978167/photos/pb.444143048978167.-2207520000.1399124955./484814771577661/?type=1&source=54&refid=17
Vaikea olla pilkkaamatta. - ei näin
tämä ketju eskoa kirjoitti:
https://m.facebook.com/444143048978167/photos/pb.444143048978167.-2207520000.1399124955./484814771577661/?type=1&source=54&refid=17
Vaikea olla pilkkaamatta.Eli Esko ei taida enää oikee pysty sporttaamaan edes täysin kaljua. Ei vittu mitä menit tekeen
- totuus2
Kalja ja makkaran syönti aiheuttavat Suomessa varmasti 10000x enemmän miestissejä kuin fina ja huonolla itsetunnolla saa taatusti aikaiseksi erektiohäiriöitä. Nämäkin paljon yleisempiä ongelmia finaa syömättömien miesten keskuudessa.
Toki olette oikeassa, ettei lääke ihmeitä tee. Kasvattaa kyllä noin puolelle osan hiuksista takaisin ja tämäkin varmasti vain silloin jos aloittaa nuorena ja ajoissa.- löyzä
Kyllä huono ruokavalio saattaa vaikuttaa mieskuntoon ja siihen vielä fina päälle ni hyvin menee!
- fina pippeli
löyzä kirjoitti:
Kyllä huono ruokavalio saattaa vaikuttaa mieskuntoon ja siihen vielä fina päälle ni hyvin menee!
Fina tekee munasta löysän ja tunnottoman.
Pahimmillaan fyysisesti kutistaa. Tästäkin on ihan dokumentoituja tapauksia.
Toinen mielenkiintoinen sukupuolielinten sivuoire on käyriintyvä penis ns. Peyronien tauti. Myös kivekset voivat kutistua herneen kokoisiksi. - dokumentoitu
fina pippeli kirjoitti:
Fina tekee munasta löysän ja tunnottoman.
Pahimmillaan fyysisesti kutistaa. Tästäkin on ihan dokumentoituja tapauksia.
Toinen mielenkiintoinen sukupuolielinten sivuoire on käyriintyvä penis ns. Peyronien tauti. Myös kivekset voivat kutistua herneen kokoisiksi.Tämän palstan käyttäjillä, ainakin sinulla, kutistanut aivot ))
- näinhän siikn kävi
dokumentoitu kirjoitti:
Tämän palstan käyttäjillä, ainakin sinulla, kutistanut aivot ))
Olet oikeassa, finahan aiheuttaa myös mielenterveysongelmia fyysisten sivuoireiden lisäksi mm. masennusta ja ahdistusta, sekä "brain fog" yms.
- ...jooooo
näinhän siikn kävi kirjoitti:
Olet oikeassa, finahan aiheuttaa myös mielenterveysongelmia fyysisten sivuoireiden lisäksi mm. masennusta ja ahdistusta, sekä "brain fog" yms.
Pelkkä provoilu aiheuttaa sinulle, kanattaisi siirtyä toisenlaisiin harrastuksiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude24115198Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy12510136Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1089371Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump237099Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1826537Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1746218Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri335612Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole474806IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti1451690Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys251666