Sosiaalitoimen terroria Oulussa

http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=9462

Sossuilla on nykyään valtava valta Suomessa, jota oikeastaan kukaan ei valvo? Kuka suojelisi lapsia sosiaalitoimen mielivallalta?
10278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tyypillisiä tulevia uusia palstalaisia kasvamassa. Vit.tu oli jo opittu laittamaan pilkun paikalle.

Äänestä

Onkohan vl-perhe?

Äänestä
  • Jos, niin ei tyypillinen vl perhe :D Jossain iltalehdessä tms. oli tuon narkkarilta näyttävän isän haastattelu.

    Äänestä

  • hehee.. kirjoitti:

    Jos, niin ei tyypillinen vl perhe :D Jossain iltalehdessä tms. oli tuon narkkarilta näyttävän isän haastattelu.

    Tiedän saman sukunimen omaavia vl:iä

    Äänestä

  • 4???? kirjoitti:

    Tiedän saman sukunimen omaavia vl:iä

    Tiedän yhden pedofilin jolla on sama sukunimi kuin palstahäiriköllä.
    Tunnen yhden linnan venkulan joka on täys kaima palstalla klovnaavan vapaakirkkolaisen kanssa ;)

    Äänestä

  • oli tai ei niin kyseessä on lasten oikeus!
    jos todistettavaa rikosta ei oo, niin lapset kotiin ja väärin perustein toimineille rangaistus.

    Äänestä

Järkyttävää!!!

Kun/Jos todistettavaa väitettyä rikosta ei ole, kuten poliisi on todennut, niin eikö olisi oikein, että poliisit auttaa lapsia takaisin kotiinsa?
Ja
Rahaa rikollisesti hankkiville sellanen lasku lapsi perheelle, että tietävät mitä ovat tehneet!

Onko Suomi menettänyt kansalaisilleen antaman Perustuslain mukaisen suoja rikollisuutta vastaan???

Eikö vastuullisten olis aika toimia ettei kansalaisten tartte nousta yhteisrintammaan!

Äänestä
  • No ihan varmasti on sos.viranomaiset toimineet oikein!


    Tuon saman perheen tytär haki turvapaikkaa kirkosta kun tytär halusi takaisin kotiin.


    Kirkko toimi väärin kun ei toimittanut tyttöä sis.viranomaisten haltuun.

    Äänestä

  • rikollisjörjestö kirkko kirjoitti:

    No ihan varmasti on sos.viranomaiset toimineet oikein!


    Tuon saman perheen tytär haki turvapaikkaa kirkosta kun tytär halusi takaisin kotiin.


    Kirkko toimi väärin kun ei toimittanut tyttöä sis.viranomaisten haltuun.

    Minkä rikoksen lapset; kaksoset tekivät?

    Äänestä

Empatiakyvyttömyys ja jokin lapsuuden traumahan ajaa tuollaiseen käyttäytymiseen lapsia kohtaan, paha on olla silloin töissä kun omat asiat ei ole kunnossa. Sossuille terapiaa ja pian.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


surusilmä kirjoitti:

http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=9462

Sossuilla on nykyään valtava valta Suomessa, jota oikeastaan kukaan ei valvo? Kuka suojelisi lapsia sosiaalitoimen mielivallalta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu