olet oikeassa...

olen uskovainen....Jumala on rakkaus. Joka uskaltaa muuttua rakkaudeksi, muuttuu Jumalaksi. Pidän muuten aivan sikana seksistä.
11207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mitäs nyt provoilet vai Jumalaksi...kukapa nyt ei seksistä pidä..

Äänestä
  • welcome to my world.

    Äänestä

  • totisinta totta kirjoitti:

    welcome to my world.

    Oletko sä se nainen, joka julistaa kaikenkattavaa pohjatonta rakkaudellista olemustaan täällä aina silloin tällöin?

    Äänestä

  • totisinta totta kirjoitti:

    welcome to my world.

    Uskon minäkin Jumalaan ja rakkauteen, mutta vähän eri tavalla, sori.

    Äänestä

Toi on vaan aina vähän hassu sanonta toi "sitä itseään", yleensä kun sillä tarkoitetaan sitä, mikä saa ruusukin kasvamaan niin komeasti...

Äänestä

Make love not war, noinhan ne hipitkin aikoinaan sanoivat.

Äänestä

Jumalallistahan se on loppujen lopuksi. Itse en ole uskovainen. Annan vain sen rakkauden elää itsessäni, minkä hän osoitti.

Äänestä

Jumalaan uskominen on heikon ihmisen merkki. Sellaisen, joka ei uskalla kohdata totuutta silmästä silmään, vaan pakenee jonkun yliluonnollisen taakse.

Äänestä
  • Et sitten ymmärtänyt aloitusta.

    Äänestä

Ei se, että uskoo Jumalaan sulje seksiä pos. Toiset ovat seksuaalisempia kuin toiset. Seksihän on ihan luonnollinen asia.
Uskovasten seksuaalinen kanssakäyminen rajoittuu omaan kumppaniin.
Kaikenlaiset syrjähypyt vät kuulu uskovasiten elämään ja toivottavasti ei muidenkaan elämään.
Enkä usko, että kovinkaan moni uskovainen harrasta pelkkiä seksuhteita.
Tuosta, että" rakkaus on Jumala...muuttuu Jumalaksi" en osaa sanoa muuta kuin, että Rakkaus tulee nöyrtymisestä ei siitä, että kohottaa isensä Jumalaksi. Siitä, että näkee kaikki ihmiset samassa veneessä itsensä kanssa.

Äänestä
  • Kenenkään usko ei ole toinen toistaan parempi. Eikä minulla ole oikeutta tuomita kenenkään uskoa. Ei edes anonyyminä. Olen mikä olen. Sinä saat olla sellainen kuin olet. Oikein, rakkaus minussa on vahva. En itseäni ylennä, Herra minut on ylentänyt. Nöyryyden aika ihmisenä on ohi. Saan luvan olla sellainen kuin olen. Sellainen millaiseksi minut alun perinkin luotiin. Ai, miksikö tiedän olevani Jumala? Rakkaus? Siitä, että minussa on "merkki". Ja olen yksinäisten, kurjien keskellä. En yhtään parempi. En yhtää huonompi. Ja tiedän mikä on "totuus".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


se on sitä itseään kirjoitti:

olen uskovainen....Jumala on rakkaus. Joka uskaltaa muuttua rakkaudeksi, muuttuu Jumalaksi. Pidän muuten aivan sikana seksistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu