DEMONIT, PARANORMAALIT TAPAHTUMAT – kysy pastorin pojalta

Hei,

Oletko kokenut jotakin yliluonnollista? Jotakin paranormaalia mikä on kenties jäänyt vaivaamaan, tai haluat muuten vain jakaa? En ole mikään varsinainen asiantuntija, mutta pastorin poikana (23 v.) olen kokenut aika paljon ja satun tietämään tuohon osa-alueeseen paljon vastauksia. Tunnen muutamia joita olen kyennyt auttamaan. En ole myöskään mikään kodista toiseen kiertävä manaaja. Mutta, sen voin taata, että omistan tiedoissani jotakin paljon parempaa.
En yritä viihdyttää tai mitään muutakaan. Käy lukemassa blogini ensimmäinen merkintä, niin tiedät enemmän: http://demonit-paranormaalit-tapahtumat-kysy-pastorin-pojalta.vuodatus.net/lue/2014/04/demonit-paranormaalit-tapahtumat-kysy-pastorin-pojalta

Älä pelkää kysyä. Otan joka kysymyksen vakavasti - vakava aihe kyseessä.

- Pastorin Poika

17

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Verilintu

      mun mutsin henki haisee ihan demonilta! hyi äklötys se oikeesti on varmaan riivattu miten voit auttaa minua

      • Vau. En tiedä. Suostuuko tämä ottaa suuvettä? Tai kenties pyhää vettä? Saattais tehot paremmin.


    • Bad wolf

      No minulle on jäänyt vaivaamaan tämä: osaan ennustaa kristallipallolla ja olen nähnyt useita kertoja numeron 666 mitä tämä voisi merkitä

      • Se merkitsee sitä, että kristallipallo, jota osaat käyttää, on tuon numeron tunnusluku. Leikit saatanan leluilla.


    • wolfboy

      Kaks vuotta sitten eläin puri mua metsässä siitä lähtien joka täysikuu olen muuttunut sudeksi osaisitko auttaa minua poistamaan kirouksen?

      • pastorin_poika

    • Tyttö 95

      Olisi ihanaa tietää miksi olen saanut lahjan nähdä kuoleita ja henkiä.??

      • Kuinka tosissasi olet? On vakavaa väittää moista nimittäin. Tiedän että olen sitä varten tässä. Haluan vain pistää varman päälle. Et ole skitsofreninen?


      • tyttö95
        pastorin_poika kirjoitti:

        Kuinka tosissasi olet? On vakavaa väittää moista nimittäin. Tiedän että olen sitä varten tässä. Haluan vain pistää varman päälle. Et ole skitsofreninen?

        Olen jo pienestä pitäen nähnyt kuullut ja puhunut. Se oli pelottavaa aluksi mutta nytten henkien kanssa olen kuin kotona. Minä pidän heistä ja minusta


      • tyttö95 kirjoitti:

        Olen jo pienestä pitäen nähnyt kuullut ja puhunut. Se oli pelottavaa aluksi mutta nytten henkien kanssa olen kuin kotona. Minä pidän heistä ja minusta

        Väärin - demonit eivät tule koskaan pitämään sinusta, vähääkään. Sinun täytyy huomata, että demonien tunteet meitä ihmistä kohtaan pysyy samana kuin on näitten aikomukset meitä kohtaan - eksytys ja kadotus. Demonit haluavat tuhota meidät. Saattaa meidät helvetiin, josta ei ole pääsyä pois.

        Eli, kun sanoit, että olisi "ihanaa" saada tietää, että miksi näet kuolleita, halusit tietää sen vain siksi, koska niitten näkeminen pelkästäänkin on.. ihanaa?

        Ja kuulehan - mitä enemmän demonit pörrää ympärilläsi, sitä enemmän nitä kertyy ja joku päivää ne hyökkää. Ei ehkä fyysisesti, mutta käyvät kuitenkin sydämesi kimppuun - käyttävät henkistä väkivaltaa. Et tule silloin pitämään niistä enää niin paljon.

        Yksi tutuistani istui mielisairaalassa aika pitkään, kun oletti että demonien kanssa voi pistää kavereiksi.


      • tiedän tunteen Systeri
        tyttö95 kirjoitti:

        Olen jo pienestä pitäen nähnyt kuullut ja puhunut. Se oli pelottavaa aluksi mutta nytten henkien kanssa olen kuin kotona. Minä pidän heistä ja minusta

        hei mä tiedän tunteen. mulla on vaan kyky kuulla heitä (jossain määrin) olen TOSISSANI! he ovat aina lähelläni, ja olen kuullut kun ulko-ovi paukahtaa, vaikka se on kiini, eikä kukaan lähtenyt tai tullut, missään ei ketään.


      • tiedän tunteen Systeri kirjoitti:

        hei mä tiedän tunteen. mulla on vaan kyky kuulla heitä (jossain määrin) olen TOSISSANI! he ovat aina lähelläni, ja olen kuullut kun ulko-ovi paukahtaa, vaikka se on kiini, eikä kukaan lähtenyt tai tullut, missään ei ketään.

        En ole tietoinen sellaisista hengellisistä armolahjoista, että kykenee kuulemaan demoneita. Mikäli et ole uskossa, en usko että "kykysi" on mistään hyvästä lähtöisin, joten olet Jumalan kirkkautta vaella. Ollaanhan me kaikki. Mutta käänny Herran puoleen. Ei mikään muu oikein auta - jos olet apua vaella.


    • apua kiitos

      luulen et mun siskossa on demoni

      välil sen silmät niinku näkyy mustina ja sit se puhuu ihan outoi ja kuulostaa erilaiselt ja alkaa räkättää sillee ja se on muutenki pelottava

      • Minkä ikäinen tuo siskosi on?

        Muista ettei minusta ole mitään muuta apua, kuin välikappaleena oleminen. Eli - toimin sanana. Jumala on ainut joka voi auttaa, jos siskosi todella on demonin vaivaama. Rukoile Jumalalta apua. Se ei vaadi kaavoja tai muutakaan. Pyydä Häneltä apua, koska kukaan muukaan ei voi puuttua tuohon asiaan.


    • AUTA !!!!!!!!!!!

      MUN kissa on demoni voitko auttaa herra poika se aina hyppää mun ikkunalaudalle ja pelästyttää mut ja sen lähel mua alkaa aivastuttaa mut ei muitten eläinten (meil on 3 kissaa ja 1 koira) se on musta ja se haluu tappaa mut

      • Kissat ovat vähän tuollaisia. En usko että kissasi on riivattu tai mitään muutakaan sellaista. En ainakaan ole törmännyt sellaiseen tapaukseen.

        Aina voit silti rukoilla asian eteen. Olipa kissassasi ties mikä vikana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      88
      7227
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      35
      3373
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1816
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      21
      892
    5. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      891
    6. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      853
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      47
      762
    8. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      719
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      29
      686
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      642
    Aihe