Raamatussa kuvanpalvonta kielto ehdoton!

ttkkl

Mutta miten viimein käy totellemattomillle!
Vastaus löytyy Apostoli Pietarin Ilmestysestä(suomennettuna):
"Sitten he kaikki tulevat katselemaan minun(Jeesus) tulemistani ikuisella kirkkauden pilvellä, ja niitä Jumalan enkeleitä, jotka ovat kanssani. Minä istun kunniani valtaistuimelle Taivaallisen Isäni oikealle puolelle, ja Hän, Jumala, asettaa kruunun minun pääni ylle. Ja kun kansakunnat katselevat sitä, he itkevät, joka ainoa kansa.

Sitten Jumala käskee heitä menemään tuohon tulijokeen, kun heistä jokaisen teot seisovat heidän edessään, tuomio luetaan jokaiselle ihmiselle tekojensa mukaan. Mitä tulee niihin valittuihin, jotka ovat tehneet hyvää, he tulevat minun luokseni, eivätkä näe kuolemaa tuhoavan tulen kautta. Mutta väärät, synnintekijät ja tekopyhät saavat seisoa sen pimeyden syvyyksissä, joka ei katoa, ja heidän rangaistuksensa on tuli, ja enkelit tuovat eteenpäin heidän syntejään, ja valmistavat heitä sitä paikkaa varten, jossa heitä tullaan rankaisemaan ikuisesti, jokaista rikkomustensa mukaan. Jumalan enkeli Uriel tuo esiin niiden synnintekijöiden sielut, jotka menehtyivät vedenpaisumuksessa, ja kaikkien, jotka kulkivat kaikissa patsaissa, jokaisessa sulatetussa kuvassa, jokaisessa rakkaassa esineessä ja kuvissa, ja niiden sielut, jotka kulkivat kaikilla kukkuloilla ja kivissä ja tienvarsilla, joita ihmiset kutsuivat jumaliksi, heidät poltetaan heidän kanssaan ikuisessa tulessa, ja sen jälkeen, kun kaikki heistä ja heidän paikoistaan on tuhottu, heitä rangaistaan ikuisesti. "

Pysytelkää temppeleiden kaunistajina!

1

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fhhvhbhhj

      Mitä raamattua mahdat lukea? Mistä löydät "Apostoli Pietarin Ilmestysen"?
      Voitko laittaa muutaman konkreettisem Raamatun kohdan "suomennoksesi" tueksi?
      Kuka Uriel, mikä tulijoki, minkä temppelin kaunistaja....?

      Kirjoituksesi kaikkinensa oli epä Raamatullinen, siis ei Jumalasta: sekoitettu totuutta valheeseen....niinhän sielunvihollinen toimii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3022
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2641
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2594
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      104
      2277
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2104
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1228
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe