KAARINASSA OIKEUS KOTIRAUHAAN KLO.22-08 ? ? ? ?

KAARINASSA 41 VUOTTA

Sama juttu täällä Kaarinassakin kun joku kirjoitti näin laki24:seen.

" Tehkää isännöitsijälle kolme kirjallista ilmoitusta ja kaikkien häiriintyneiden nimet alle. Tietysti myös tarkka kuvaus mitä on tapahtunut ja milloin, ja miten se on rikkonut järjestyssääntöjä.

Ottakaa kopiot tekemistänne valituksista. Jos kolmannen jälkeenkään ei mitään tapahdu alatte soittaa poliisit paikalle joka kerta kun häiriköintiä ilmenee.

Toimittakaa kopiot aiemmista valituksista poliisille ja pyytäkää selvittämään onko isännöitsijä hoitanut velvollisuutensa häirikköön päin. Olkaa jatkossa itse aktiivisia poliisin suhteen. "

Hmmm...pitäis mun ehkä seuraavaksi tehdä niin ja muutenkin kysyllä heiltä miten menetellä seuraavaksi.( onneksi mulla on kopiot ) Nyt vuoden verran asunut uusi naapuri häiriköi eikä näytä välittävän muista asukkaistaan yhtään,
se mikä hassu juttu tässä on että olen vienyt toimistoon / lähettänyt postin kautta 2 kertaa sähköpostin isännöitsijälle " ILMOITUS HÄIRINNÄSTÄ" ilmoituksen, eli yht.9 kpl sähköpostin 12 kuukauden aikana, Huom! poliisitkin käynyt paikalla muutamaan otteeseen ja muittenkin naapureitten nimet ilmoituksessa, ja itse olen myös asiallisesti sanonut suoraan häirikölle mutta millään ei ole mitään vaikutusta.
Yksi hyvä naapuri joka muutti pois oli kuulema saanut sähköpostia että häirikön vuokrasopimus olisi purettu 6kk sitten, mutta silti häirikkö asuu häiriköimässä muitten "KOTIRAUHAA" klo.22-08 välisenä aikana.

Olen ymmärtänyt että jos kysyy tai ilmoittaa jne,olisi asia tai kuka hyvänsä niin aina saa jonkunlaisen vastauksen, mulle niitäkään ole tullut vaikka olen joka ilmoitukseen laittanut osoiteeni, puh.nron ja sähköpostiosteeni. No jokaisella on oma tyylinsä, kyllä minä vastaisin esim.asianne on huomioitu. Kertokaa muutkin kokemuksianne, kiitos.

12

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kestä Totuus!

      "Kaarinassa 41 vuotta"
      Hautuumaallehan sinä jouvat pian ja ihan vanha kyylä olet!

      • TNSS.

        " Kestä totuus " Häirikön IP tunnus tunnistetaan.


      • Kerhomies EJA
        TNSS. kirjoitti:

        " Kestä totuus " Häirikön IP tunnus tunnistetaan.

        Voin sen itsekin kertoa! Ensio Jassi Arola ja jos TNSS: haluaa maamatunten tavata,niin valmis olen heti! En ole häirikkö mutta sanon mitä ajattelen totuudenmukaisesti! Hautaan olet valmis ja se on totuus,vaikka peloissasi sen kiellät!
        Koska ja missä tavataan?


      • Mummeli2
        Kerhomies EJA kirjoitti:

        Voin sen itsekin kertoa! Ensio Jassi Arola ja jos TNSS: haluaa maamatunten tavata,niin valmis olen heti! En ole häirikkö mutta sanon mitä ajattelen totuudenmukaisesti! Hautaan olet valmis ja se on totuus,vaikka peloissasi sen kiellät!
        Koska ja missä tavataan?

        Miten tää hauta juttu liittyy tähän?


    • Naapuri x

      Taitaa olla isännöitsijän sukulainen joka asuu siellä kun asialla hän ei tee mitään.

    • Kestä Totuus

      Vanhuksella (aloittaja) on ihan sähköpostikin!?
      Opettele nyt alkuun vaikka pelaamaan sillä jotain yksinkertaisia pelejä dementiaosastolle pääsyä odotellessasi...

    • TNSS.

      Heh,heh enpäs mennyt lankaan " Ensio Jassi Arola " sillä kohta nimesi selviää kun ilmoitettiin että IP-tunnuksesi saadaan jo ensi viikon aikana selville, niin katsotaan mitä " Ensio Jassi Arola Häirikkö " saa palkinnoksi?

      ps. otappas selvää ensinnäkin mitä tarkoittaa TNSS. siinä sitten ihmettele ja pyörität haiveneittasi.

    • Samabei-vanitsi TÄH

      Kerhomies EJA " kestä totuus" opettele kirjoittamaan oikein ja taidat olla peräkammarin poikia HA, HA, HAAAAAAAAAaaaaaaaaaa.....latkuttaja poikia HA, HA, HAAAAAAaaaaaaa.

    • Välispiikki

      Poliisi selvittää IP- tunnuksen, jos epäilee että on tehty tai on tekeillä rikos. Poliisi ei saa lupaa lähteä selvittämään tuollaista asiaa pelkän mekkalan takia. Vai liittyykö metelöintiin huumekauppa? Jos ei, niin aloittaja saa uhota rauhassa.

    • Ottakaa selvää laist

      Järjestyssäännöt ovat sellaisia, et niitä voi halutessaan totella. Ei voi siis verrata lakiin. Mahdollisel partsil saa grillata mil vaan grillil ja suihkus saa käydä yöllä.

    • Uusbl...

      Laki kumoaa järjestyssäännön 10-0. Saa parvekkeella vetää röökiä, grillata ja kuivattaa pyykkiä. Kun asuin Turussa, naapurin nuoripari tappeli aina kapakasta tultua. Mutta se on normaalia, ei siitä pidä vetää hernettä nenäänsä. Naapuritalon nuoret huudatti sähköskittaa, mutta päivällä, joten so what. Kyllä asukas saa nuppinsa ihan sekaisin, jos jokaisesta mekkalanpoikasesta hermostuu.

    • HULLUNAAMA

      Mitä kello on ja ottaako pannuun?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      102
      6618
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      31
      3970
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3405
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      383
      1817
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1418
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1360
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      47
      1113
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      1006
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      940
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      899
    Aihe