Nakujooga

Tänään tuosta oli uutinen Metro-lehdessä. Jotenkin melkeinpä skandaalinsävyinen uutinen.

Mutta mitä erikoista tuossa oikeastaan on? Onhan joogassa aina ollut tapana niukka löysä pukeutuminen. Joogassa myös keskitytään omaan itseen ja kaikki ympärillä oleva koetetaan sulkea pois mielestä. Joten kyllä tuo vaatteettomuus on omiaan parantamaan joogan olemusta.

Ihan samoin on nudismissa ja naturismissakin. Minä itse olen siinä tärkein, pyrin olemaan yhtä ympäristön kanssa, suvaitsemaan ja kunnioittamaan muita ja vastavuoroisesti odotan heiltä samaa. Kaikki saavat olla juuri sellaisia kuin ovat, kukaan ei kanna muassaan kunnia- tai arvomerkkejä eikä kietoudu mihinkään brändiin. Jokainen on oma itsensä.

Valitettavasti tuo ei vaan sovi tämän foorumin tirkistelijöille ja itsensäpaljastelijoille eikä seksiharrastajille. Mutta he eivät olekaan nudisteja tai naturisteja.

10

1037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikein luonnollista

      Pitäisi saada sellaista toimintaa Suomeenkin, mutta toisaalta eihän täällä uskalleta edes kylpylöissä sallia alastomuutta ilman sukupuolten erottelua. Suomi on naturismin takapajula. Ahdasmieliset määräävät.

    • siveäki

      Hui sus kauheeta,,,,alastomia ihan,,voi kauhia paikka,, koskettaankiko,,no jo on
      sanonko,,että alastomia naisia,, voi että

    • Kirjoittelin sulle joskus. Jos mahdollista niin laita viestiä.

      • Hei. En enää juurikaan ole tällä foorumilla, muualla naturistien keskustelupalstoilla kylläkin. Siis sellaisilla, joissa henkilöt ovat käyneet nakurannalla ainakin kahdesti. Täällähän ei ole vielä tänä vuonna ollut ainuttakaan kunnon natujuttua - tai edes natujuttua ylipäätänsä tasoon puuttumatta.

        Ollut ikävän harmaata. Tekisi mieli mennä uimasille, mutta kun tänään ei ole minun päiväni. Huomenna sitten.

        Kesän lämpimiä odottelen.


      • naturistin kirjoitti:

        Hei. En enää juurikaan ole tällä foorumilla, muualla naturistien keskustelupalstoilla kylläkin. Siis sellaisilla, joissa henkilöt ovat käyneet nakurannalla ainakin kahdesti. Täällähän ei ole vielä tänä vuonna ollut ainuttakaan kunnon natujuttua - tai edes natujuttua ylipäätänsä tasoon puuttumatta.

        Ollut ikävän harmaata. Tekisi mieli mennä uimasille, mutta kun tänään ei ole minun päiväni. Huomenna sitten.

        Kesän lämpimiä odottelen.

        Kiva lukea että olet menossa mukana. Minne foorumeille olet kirjoitellut? Täällä kyllä juttujen taso on muuttunut.
        Meinaatteko mennä etelään tulevana kesänä?


      • Kympin juoksu ei ole ihan helppo. Kokeile sinäkin. Jos juttusi on tuota tasoa käännän kyllä sinulle selkäni.
        Nude Run of Finland 2015 will be on Friday, 12th of June, starting at 7.30 p.m.


      • exvaimo
        Jormalainen kirjoitti:

        Kympin juoksu ei ole ihan helppo. Kokeile sinäkin. Jos juttusi on tuota tasoa käännän kyllä sinulle selkäni.
        Nude Run of Finland 2015 will be on Friday, 12th of June, starting at 7.30 p.m.

        Jormalainen viihtyy seksipalstoilla kun katsoo hänen kirjoituksia profiilin takaa.

        Jormalainen älä siivoa profiiliasi niin kaikki näkee mikä mies sinä olet


      • exvaimo kirjoitti:

        Jormalainen viihtyy seksipalstoilla kun katsoo hänen kirjoituksia profiilin takaa.

        Jormalainen älä siivoa profiiliasi niin kaikki näkee mikä mies sinä olet

        Rakas entinen vaimo. Kyllä viihdyn seksipalstoilla. Kirjoittelen myös joskus muualle. Haluan kaikkien tietävän ja käsittävän millainen olen. Silloin jokainen joka kirjoittaa minulle tai kommentoi ajatuksiani tietää mihin sotkeutuu. Niin 15-vuotiaat ja muut sakkolihaa olevat tai kuudenkympin ja kuoleman väliin päässet ovat tietoisia teoistaan. Parempi yksi teksti ymmärtäjältä kuin sata yllättyvältä.


    • Sallivuutta

      Kattos, puolitoista vuotta vanha juttu. Kuinkas on mennytkin ohi silmien.

      Harvinaisen pätevää ja järkevää tekstiä! Tuossa on juuri harrastuksen ja olemisen syvin olemus.

      Let and let be.

    • Hauskaa naistenpäivää sinulle.

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      31
      5166
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      65
      3066
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2940
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2841
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      20
      1619
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1580
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1556
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      413
      1243
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1120
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      223
      1052
    Aihe