löytyikö väsymyksen taustalta jotain sairauksia

f32,,

sinulla perheenäiti?

3

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liian hyvä äidiksi

      Jälkeenpäin ajateltuna väsymykseni lienee johtunut siitä, että tein paljon töitä, minulla oli 3 alle 5-vuotiasta lasta ja olin perfektionisti lasten hyvinvoinnin ja hoidon suhteen.

    • kilppari?

      vaatikaa kaikki verikokeet

      kilppari
      D-vitamiini
      folaatti
      seerumin rauta

    • Mude_

      tuossa yläpuolella kilppari? laittoikin juuri sen, mitä aioin tulla kirjoittamaan. Tk-lääkärit on koulutettu lukemaan vain niitä labra-arvoja, joten suosittelen lämpimästi hakeutumaan sisätautilääkärille.
      Itselläni oli toinen arvo juuri ja juuri rajojen sisällä ja toinen vähän sen ulkopuolella ja vasta kolmas lääkäri (sis.tauteihin erikoistunut tk-lääkäri) aloitti lääkityksen. Onneksi jaksoin olla sitkeä, sillä elämä ON muuttunut ja moni kummallinen oire alkanut vähitellen helpottaa.
      Lääkärin tulisi AINA kysyä myös potilaan oireet ja miksi hän on alkanut epäillä kilpirauhasen vajaatoimintaa ja vasta sen jälkeen tehdä hoitopäätös.

      Tässä yksi linkki;
      http://www.studio55.fi/terveys/article/kilpirauhasen-vajaatoiminnalla-kolme-tyyppioiretta---diagnosoinnissa-saastetaan-ja-emmitaan/265028

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      843
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      698
    3. 35
      567
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      565
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      46
      560
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      552
    7. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      31
      540
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      520
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      517
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      454
    Aihe