Wat Rong Khun

Pitääkö paikkansa, että Chiang Rai:n Valkoinen Temppeli olisi murentunut maanjäristyksessä tällä viikolla ?
3112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Temppelin katto hiukan halkeili mutta sinne on jo palkattu tyyppi korjaamaan. Temppelin sisälle ei toistaiseksi päästetä turisteja mutta sitä voi silti mennä katsomaan. Ei varmaan kestä kauaa niin se on korjattu, olettaen ettei järistyksiä enää tule.

Äänestä
  • KIITOS !

    Kiva saada tietoa paikanpäältä.

    Siunaista elämääsi


    (Kesäkuussa Ching Mai sekä Rai Myanmar edessä)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä tilanne ? kirjoitti:

Pitääkö paikkansa, että Chiang Rai:n Valkoinen Temppeli olisi murentunut maanjäristyksessä tällä viikolla ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu