Moi!
Onko kokemuksia Tarketin 2-sauvaisesta kirsikkalaminaatista tai mistä tahansa terketin laminaatista. Kertokaahan mielipiteitä.
Onko kokemuksia Tarketin 2-sauvaisesta kirsikkalaminaatista tai mistä tahansa terketin laminaatista. Kertokaahan mielipiteitä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sitä lukkoponttilaminaattia, 6 mm paksua noin 70 neliöö. Hinta oli 7,90/ M2. Värisävyjä oli normaalit, mutta päädyin tammeen.
Asennus sujui hyvin. JOKA pala oli paketeissa ehjä eikä ollut venkuroita ollenkaan. Se oli positiivista, usein marketin tarjouksissa joka paketista löytyy pari venkuraa.
Mikä Tarketin laminaatti on 6 mm paksua ja noin halpaa? Tarketin sivuilla ( http://www.tarkett-sommer.com/finland/ )ohuin on 7 mm. Onko kellään kokemuksia Värisilmän yksinmyynnissä olevasta Tarkett Freestyle -laminaatista, 2-sauvainen tumma kirsikka olisi tähtäimessä... Erityisesti kestävyys kiinnostaisi. Kulutusluokka on 31, paksuus muistaakseni 7 mm, hinta tarjouksessa 13,70/neliö. Ilmeisesti vastaava tuote kuin Tarketin sivuilla oleva Free? Vai onko?..
Runko on HDF-levyä, mutta siinä ei ole sitä vihreää kosteussuojaa, joka on joissain halvemmissakin laminaateissa. Kuinkahan hyvin tuo sietää kosteutta eteisessä ja keittiössä?
lattiassa pahoja heittoja? Laitoitko muovimaton päälle sen 6 millisen?
Ostin Tarketin smart nature 2-sauvaista 8mm antiikki tammea 14,5€/m2. Täytyy sanoa, että positiivinen mieli jäi asennuksesta. Kaikkien levyjen pinnat oli ehjiä, eikä yhtäkään hajonnut asennettaessa. Asennus oli helppoa, joskin hiukan piti soveltaa, ohjeiden mukaisesti en osannut/pystynyt asennusta tekemään, mutta ensin koko rivi päistä kiinni ja sitten koko rivi kerralla edelliseen riviin kiinni onnistui melko helposti (rivi oli n. 4m pitkä). Verrattuna easy click tarjous laminaattiin (7mm)5,9€/m2 laatu ja asennettavuus oli ihan toista luokkaa.