Onko mielestänne oikein

Että mieheni sopi uuden naispuolisen työntekijän kanssa tapaamisen messuille, jossa on kyseiseen ammattiin liittyviä asioita. Ts. Ovat messuilla yhdessä.
2281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun on kyse työhön liittyvästä asiasta, ei kannata epäillä. Sitä paitsi: et voi omistaa toista ihmistä. Jos toinen lankeaa, et voi sille paljoakaan. Onnellisessakin liitossa voi sattua ja sattuukin. Kyse on siitä mitä miehesi haluaa. Jos hän haluaa sinut, ei syytä huoleen. Toista ei voi koskaan tuntea.

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta. Olet aivan oikeassa. Mieheni
    On edelleen kanssani, joten haluan uskoa, että myös haluaa sitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turhaankin epäilen kirjoitti:

Että mieheni sopi uuden naispuolisen työntekijän kanssa tapaamisen messuille, jossa on kyseiseen ammattiin liittyviä asioita. Ts. Ovat messuilla yhdessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu