Vesipiste hevostalliin.

Eli tarkoitus olisi vetää vesijohto hevostalliin sisälle. Vedettävä matka on 30 m. Millä putkella ja kuinka syvälle pitäisi kaivaa jotta ei jäädy, entäpä eristys vai laittaako suosiolla lämitettävän putken ja mitähän mahtaa lämitettävä putki maksaa metri ?.
1409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Katso uponorin sivuilta. Muiltakin löytyy...esim
IPS muovi, talokaivo... .... ...

Putken nimi Uponorilla on Ecoflex

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lämpövastusko ?. kirjoitti:

Eli tarkoitus olisi vetää vesijohto hevostalliin sisälle. Vedettävä matka on 30 m. Millä putkella ja kuinka syvälle pitäisi kaivaa jotta ei jäädy, entäpä eristys vai laittaako suosiolla lämitettävän putken ja mitähän mahtaa lämitettävä putki maksaa metri ?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu