Maalaisjunti asu metsä!

ahahahaha maalaisjunti asu metsä ja ime porkanaa ajahahahahahaha!!!

stadi kaiki tääällä on forum,kebab,stokmann,mausteet, kansanvälisyys!

pysy junti metsäsä ja onki huonoo kala ja syö paha krjalanpaisti!

stadi kansanvälinen!
15150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Täällä metässä on parempi ilma, isot omakotitalot, paljon tilaa, luontoa, harrastuksia, ei peltipoliisia, ei turhaa byrokratiaa ja kontrollia, halvemmat asunnot ja kauneimmat naiset !!!

AHA AHA AHA !

Äänestä

Sinä junti haisea pellolle!ajajahahahahahahah!
Tiedäjö mikä on spora? Ei taida junti tietää!
Stadi hakanieme kauppahalli ja hyvii etninen kauppa on kiinalainen ja afrikkalainen mauste kauppa, maalaisjunti syö vaa suola hajajajahah!!!

Äänestä
  • Tiedätkö sinä mikä on pora ? Entä poro ?

    Suolaa, suolaa lisää suolaa, kunnon persuruoka ei muuta kaipaa. Säätämmä siinäkin kun ei tarvi niitä silejä sun muita ostaa. Riittää kun menee metsään ja ampuu sieltä riistaa, sitten riista nyletään, maustetaan suolalla ja uuniin hautumaan pitkäksi aikaa ja pienellä lämpötilalla. Mustapippuria kyllä voi liemeen hieman lorauttaa mausteeksi. Siihen päälle silavat, kermat ja potut, a-vot !
    Kyytipojaksi punainen maito, rieska sinileima emmentaalilla ja alatoopilla höystettynä. Aijjai, kyllä vesi herahtaa kielelle.

    Te siellä saasteissa ja ahtauessa elävät uussuomalaiset kuolisitte viikossa nälkään jos ruokahuolto täältä maalta loppuisi. Luulette oikeasti että sähkö tuotetaan pistorasiassa ja lehmästä saa punaista, sinistä tai vaalean sinistä maitua, AHA AHA AHA !

    Äänestä

Porkkana ja sipuli ovat karjalanpaistin aineosia. Laita lihapalat, pilkotut porkkanat ja siivutettua sipulia kerroksittain kannelliseen uunikulhoon ja mausta reilusti mustapippurilla ja suolalla. Täytä kulho vedellä 3/4 kerroksien korkeudesta ja kypsenä 150 asteisessa uunissa pari tuntia.

Äänestä

Juntii!
Pysy sielä metsä älä tule tänne stadi! Junti maitonaama.
Hakaniemi!!

Äänestä

Kovaa on alottajan katkeruus,tullut maksettua purkukuntosesta kuutiosta satojatonneja?kyllä siinä kebabia joutuu vetäänki ja hulluilla päivillä penkomaan

Äänestä

ja kohtapuoliin sinä "ahmed" lähdet/lähetetään Suomesta takaisin mistä olet tullutkin. Sinne savimajaan kotikylääsi kauas pois Suomesta.
Suomalaisilla ei varaa elättää teitä.

LOL ! Aloitushan pakko olla feikki. Pahaksi on päässyt jos pakolaiset alkaa elämöimään tälläkin palstalla. LOL !!! :-D

Äänestä
  • "Aloitushan pakko olla feikki. Pahaksi on päässyt jos pakolaiset alkaa elämöimään tälläkin palstalla. LOL !!! :-D "

    Eiköhän sinullakin mieli muutu,saatat olla itse joku kaunispäivä puuttinin käskyn alla,kömpien kontallaan pitkin katuja ja rukoilevan sen maahan muuttajan auttavan sinua.(osa heistä osaa taistella mutta sinä et murto osaakaan.)

    Äänestä

  • Luki. kirjoitti:

    "Aloitushan pakko olla feikki. Pahaksi on päässyt jos pakolaiset alkaa elämöimään tälläkin palstalla. LOL !!! :-D "

    Eiköhän sinullakin mieli muutu,saatat olla itse joku kaunispäivä puuttinin käskyn alla,kömpien kontallaan pitkin katuja ja rukoilevan sen maahan muuttajan auttavan sinua.(osa heistä osaa taistella mutta sinä et murto osaakaan.)

    Aika tietäväinen kommentti mr. "luki":lta... LOL !!!
    Tuli kyllä aikoinaan käytyä Suomen armeija ( 80-luvulla ). Ja 11kk vielä eli upseeriksi asti.Ja kyllä... maanpuolustuspuolustustahtoa vielä löytyy... En konttaile kenekään puuttinin edessä.
    Mieluummin henki pois..
    Eiköhän sitä sitten olla ns. yhteisessä veneessä, jos veli venäläinen päättää tulla ottamaan Suomea.
    Nimimerkki "Luki".sta en tiedä, mutta on se kumma heppu kun on tietävinään muista ! :-D

    Äänestä

  • Junti rasisti! Pysy maala tyhmä junti.stadi on meidän luusi maalaisjunti

    Äänestä

pölkkypää, minä asun mielummin ok-talossa, palveluiden ääressä, kuin jossain slummi lähiössä, järkyttävää.

Äänestä

Slummi??! Minä asu hakaniemi!suna tyhmä junti asut maa jossa vaan puita täälä kaiki! Ruoka mauste, kahvila,pizza baarit kaiki!
Sinä syö vaan peruna ja jauheliha jajajjajajgagagag

Äänestä

Stadi rules tyhma junti!!!

Äänestä

Jajajajajajaja!!!nyt junti polti päreet!!!!!
Asu navetta kun me stadi!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ahmed. kirjoitti:

ahahahaha maalaisjunti asu metsä ja ime porkanaa ajahahahahahaha!!!

stadi kaiki tääällä on forum,kebab,stokmann,mausteet, kansanvälisyys!

pysy junti metsäsä ja onki huonoo kala ja syö paha krjalanpaisti!

stadi kansanvälinen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu