Syyllisyys..

Moine

Hirvee syyllisyys moottoripyöräonnettomuudesta kun olin customin kyydissä ja kuski joutui tekemään lapsen takia hätäjarrutuksen 80 vauhdista. En osannut varautua ja enkä saanut käsiäni tankkiin kiinni vaan rojahdin koko painollani kuskin selkään, jolloin hän ei pystynyt ohjaamaan ja löi päänsä stongaan kovalla voimalla. Taju meni ja ajauduimme puutapäin vielä suht kovassa vauhdissa. Kuskilta selkänikama murtui ja osahalvaus. Vastaavia tapauksia ja oliko syy minun, oisinko voinut tehdä toisin?

1

835

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä

      Ei varmasti ole sinun syysi, ei myöskään ole kuskin syy, eikä ole sen lapsenkaan syy. Jos syyllinen jostain täytyy löytyä, voisi se olla lapsen huoltaja joka ei ollut opettanut lapselle kulkemista liikenteessä tai oli itse mukana ja ei vahtinut lasta.
      Elämässä sattuu vain kaikenlaista ja me emme voi kaikkeen varautua. Miten ihmeessä sinä olisit voinut ennalta aavistaa että niin käy..
      Asia on niin että näin oli tarkoitettu käyvän, sille ei kukaan voinut mitään. Älä kanna asiasta syyllisyyttä ja jos et voi sitä pyyhkiä mielestäsi, hae ammattiapua, ettei koko elämä mene sen takia pilalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3139
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1584
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe