kalina

lada

kalina erikoismalli on esitelty pariisin autonäyttelyssä,on herättänyt suurta mielenkiintoa ja osastolla on ollut todella tungosta,varmasti suuri tuleva myyntimenestys

2

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ladisti

      Valitettavasti kyllä luin myös että sisustuksen laatu oli aivan surkeaa, ja se että kun ne saavat sen markkinoille ehkä vuonna 2007 niin se kyllä on onnettoman vanhankantainen.

      Itse ladalla ajaneena ja ajavana olen toisaalta surullinen siitä miten surkeaksi Ladan laatu on mennyt. Takavetoiset oli suht selkeitä ja yksinkertaisia, mutta siten kun muovit jaa uudistukset tulivat kuvaan niin laatu heikkeni.

      1300 S oli kiva (nelivalomaskit) ja muovia ei ollut niin paljoa.

      Seuraava 2107 oli jo sitten kitinäisempi kun muoviosat oli (niinkuin on edelleen) sellaisia.

    • Lada4EVER

      Olen lukenut, että LADA Kalinaa aletaan valmistamaan jo tämän vuoden marraskuussa (eli noin reilun kuukauden kuluttua) täysin uudella tehdasosastolla, nykyaikaisella tuotantolinjalla. Tänä vuonna ei kovin paljon Kalinaa valmisteta, mutta ensi vuonna tutantoprosessi pääsee jo täyteen vauhtiinsa (noin 200 000 Kalinaa/vuosi!!!).
      Kalinaa tullaan valmistamaan aluksi sedan-mallisena. Myöhemmin tuotantoon pääsevät myös 5-ovinen HB ja farmarimalli. Vientiin auton povataan pääsevän jo vuoden 2005- alussa, eli odottakaamme uutta idäntähteä kohta myös Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      108
      7558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3491
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2554
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1876
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      355
      1527
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      59
      1349
    Aihe