Tulee lähes joka päivä eri pikavippi firmoilta viestejä, vaikka en ole koskaan ottanut heiltä vippiä yms.
Viestit menee suurinpiiretein näin:
Tarvitsetko ylimääräistä Ottoraha auttaa! Lähetä viesti 30e numeroon jne....
Viestejä tulee siis Ottorahalta, Siljalainalta ja ties mistä.
Saako näitä estettyä jostain? Täytyykö lähettää joka yritykselle viestiä, että lopettakaa tuo viestien lähetteleminen kun ei ole tarvetta ottaa pikavippejä!
Viesteistä eroon?!?!
HUOHasda
3
387
Vastaukset 3
- ddd2
Palveluesto tai yhteydenotto yrityksiin. Oletko vaihtanut puhelinnumeroa hiljattain, jos näin niin olet varmaankin saanut jonkun Ottarahan etc. vanhan asiakkaan puhelinnumeron.
- 8+19
Buahaahah... Mun vanha numero on ainakin niin saastunut noista pikavipeistä, että käy kyllä oikeesti sääliksi sitä ketä sen joskus saa.
Ilmoita kyseisille firmoille vaikka e-mailina markkinointikielto. Blue Finance lopetti omaan numerooni markkinoinnin tuon jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1471023
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha112960Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63758PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49547- 42519
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33501- 63473
- 22427
- 13411
Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt157375