kahviastiasto

kahvittelija1

mikä olisi sopiva kupin koko kahviastiastoon? Olen miettinyt arcticaa, koska sitä meillä on ennestään ja on aikaa kestävä, mutta onko pienin koko 1,5dl liian pieni?!? Kahviastiasto tulisi perheen isompiin juhliin, siis kastajaisten, rippijuhlien ja yo-juhlien tyyppisiin tilaisuuksiin.

4

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Big tits

      D-kuppi on sopiva.

    • Lahja 3.2.2014

      Iittala teema 0,22l valkoinen kahvikuppi. Maailman ihanin(lahja)

    • Huntu

      Ei ole yhtään liian pieni! juhlissa mielestäni kannattaa ollakkin realistinen kokoinen kahvikuppi, kun on samalla syötävää ja pääsee nopeammin liikkeellekkin, kun juhlissa ei ole yleensä ainakaan tarkoitus rentoutua valtavan kahvikupillisen ääressä koko aikaa, vaan pääsee tekemään muutakin yhdessä muiden kanssa.

      • Hantu¨

        Jos kahvikuppi on kovin pieni, niin täytekakkuun tukehtuu tai sitten pitää odotella iät ja ajat, että tarjotaan uusi kierros kahvia. Siinähän sitä jumittuu ja tuskastuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      30
      5637
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      12
      3228
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      188
      2238
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      163
      1713
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      75
      1550
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      35
      1427
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1365
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      74
      1305
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1185
    10. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      221
      1177
    Aihe