rakkaus

ovat kuin laiha keitto, jossa on muutamia sattumia. Jos onnistun pyydystämään
Yhden siinä lukee minä, jos saan kiinni toisen, siinä lukee rakastan ja kolmannessa sinua. Siinäpä ne sattumat olivatkin, yritä nyt sitten ajatella järjellä mitään.
271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuossa piti lukea, että aivoni ovat kuin laihakeitto. Rakkaus saa minut myös hajamieliseksi.

Äänestä

Näinhän se on, tyhmentäähän se -

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmentää kirjoitti:

ovat kuin laiha keitto, jossa on muutamia sattumia. Jos onnistun pyydystämään
Yhden siinä lukee minä, jos saan kiinni toisen, siinä lukee rakastan ja kolmannessa sinua. Siinäpä ne sattumat olivatkin, yritä nyt sitten ajatella järjellä mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu