venton valokatkaisija

ventoni valokatkaisijassa on varmaan jotain vikaa,autossa on päivänvaloautomatiikka,mutta jos valokatkaisijasta kääntää valot parkkiasentoon niin ajovalot palavat yhä,parkkeja ei autosta saa päälle auton ollessa käynnissä,vasta kun auton sammuttaa niin parkit kytkeytyvät,ei varmaan normaalia?auto on vm.-94
3549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

GL-mallissa on valoautomatiikka, eli voisi kuulostaa normaalilta.

Äänestä

Jokaisen Volkkarin ja Volvon myyjän pitäisi kertoa ostajalle näistä hienoista 'ominaisuuksista'..
Törmäsinpä kesällä autoon, jossa ei toiminut jarruvalot ilman kuittausta, jos esim. toinen ajovalo oli palanut.. Kuittaus tapahtui polkemalla jarrua (Polkemalla, ei polkaisulla, leipuri ei ehdi aamulla töihin jos alkaa jarruvaloja odottaan vaan saa niiden syttyessä hakea jo leipänsä kaupasta).

Ostakaa teki Skoda niin hommat toimii..

Äänestä

Omassa ventossa oli ns. jälkeenpäin asennettu ajovaloautomatiikka, rele oli rintapellissä jarrun pääsylinterin liepeillä, johotukset oli päin pyllyä, eikä mullakaan parkit pelannu auton käydessä, releen heräte oli varastettu väärästä paikkaa, purin systeemin kokonaan poies, on aikaa kääntää lähties valot päälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vikaa? kirjoitti:

ventoni valokatkaisijassa on varmaan jotain vikaa,autossa on päivänvaloautomatiikka,mutta jos valokatkaisijasta kääntää valot parkkiasentoon niin ajovalot palavat yhä,parkkeja ei autosta saa päälle auton ollessa käynnissä,vasta kun auton sammuttaa niin parkit kytkeytyvät,ei varmaan normaalia?auto on vm.-94

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu