kameran osto verkkokaupasta?

verkosta

sanookaha et millä sivustolla/-oilla myydään kameroita halvalla ja eroa saattaa olla ainakiki muutaman kympin halvempi verrattuna toiseen kauppaa ja jos sattu olemaan tarjous ja on selvä alennus alkuperäiseen

4

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • verkosta

      onhan toki nuita hintavertailu sivustoja mut joskus tullut huomattua et "tuotetta ei löydy" tai on vanhentunutta hintatietoa. on jo aika paljon nuita sivuja et kaikkia ei suita käyä läpi

    • verkosta

      onhan toki nuita hintavertailu sivustoja mut joskus tullut huomattua et "tuotetta ei löydy" tai on vanhentunutta hintatietoa. on jo aika paljon nuita sivuja et kaikkia ei suita käyä läpi

    • kiva köyhäillä

      laitoin kamerani nimeä kerran pari viikossa Googelle, viime kesänä, 2 kk ajan, kerran löytyi hyvä tarjous, sain sen Ruotsista 330 e, tuli alle viikossa.

      vieläkin on kamerani hinnat suomalaisissa ja yleensä verkkokaupoissa 350-500 e luokkaa, viime kesänä oli kaikkialla 450-600 e.

      kesäkuun lopussa ja heinäkuussa on yleensä parhaat tarjoukset, kun "moni saa kesälomarahat" ja kaupat kilpailevat niistä.

      nimi malli hinta price

      • kiva köyhäillä

        http://www.mbnet.fi/hintaseuranta
        http://hintaseuranta.fi/?ref=aw-hise_brandi_kilpailijat_vertaa&gclid=CJHg2tSipr4CFQQOwwod7y4A3w
        http://www.vertaa.fi/

        http://www.idealo.de/

        Kannattaa huomioida, missää ei ole kaikkia alueen kauppoja, eikä alhaisimpia hintoja, hintavertailussa näkyy vain ennalta sovittujen kauppojen hintoja.
        Myös kaupan uskottavuuteen kannattaa kiinnittää huomiota.

        Lisäksi kertoisin vielä mielipiteenii, en tilaisi hienoja laitteita jos ei ole ilmaista palautusta, sillä uskomattoman usein sieltä tulee jo yhdellä asiakkaalla ollut laite, toki se toimii, mutta varsinkin kamerassa voi olla monenlaisia pikku toimintahäiriötä, jos se on pudotettu vaikkapa 5 cm korkeudelta kovalle alustalle.

        Jos joku innostuu kertomaan että hänen kameransa kestää pudotuksen mets´ristä, toki useimmat kestävät, ovat sen jälkeen lähes varmasti toimivia, mutta ei 100 % toimiva, silloin pitää laittaa heti myyntiin.
        .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6957
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6813
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      149
      5473
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4513
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4109
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3720
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3278
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3267
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      76
      2792
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2279
    Aihe