MIETTIKÄÄ VÄHÄN...

Mitä mieltä näistä?

37 kertaa sama myynti-ilmoitus, herää todella kysymys, mistä on kysymys? Taitaa Keltainen Pörssi olla täynnä huijareita ja tehtailijoita.

SCOTISH FOLD MUSTA PENTU HYVÄKSYTTÄVÄKSI, kaunis pentu papereita, rokotettu, matojen, mikrosirutettuna ja eläinlääkäri tarkastaa, etsii rakastavaa uutta kotia. Ne ovat erittäin hyvä lasten kanssa ja muut kissat, ja nostaa kodissamme lasten kanssa.
En ikinä menisi ostamaan.

3

183

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HATUTTAA !

      Jos niin monta kertaa sama ilmoitus,niin varmasti joku pipipää leikkii.Minäkin olen luullut,että nämä" hoono soomi"-ilmoitukset ovat feikkejä,mutta tänään joku mies möi pörssissä koiranpentuja samalla tyylillä,ja kuvansa kanssa.

      Itseäni suututtaa myös nämä ilmoitukset.
      Torissa oli kissa myytävänä,ei puhelinnumeroa. Laitoin kysymyksen,onko kissa vielä myynnissä ja ilmoittakoon minulle,että tiedän tilanteen (eli hankin muualta jos,,).
      Ei mitään vastausta.Ilmoitus otettiin pois ja sama laitettiin uutena takaisin.
      Eräällä yhdistyksellä on sama tyyli,mutta ei voi syyttää ilman todisteita.
      Kyllä kissan hankinta on Suomessa hankalaa !!

      Moni luulee,että kun laittaa eläimelle hinnan,se ei joudu hunningolle; EI PIDÄ PAIKKAANSA.

      • No money no honey

        Valitettavasti ei pipipäät leiki. Aina joku tarttuu huonolla kääntöohjelmalla tehtyyn myynti-ilmoitukseen. Joskus näillä myyntisivuilla myytiin jopa kapusiiniapinoita, ja sama ilmoitus saattoi olla kymmeniä kertoja, aina eri paikkakunnalle laitettuna.
        Ja silti ihmiset menee halpaan, ostaa näitä tehdaspentuja, joitten paperit on väkerretty takahuoneissa Virossa. Suomesta on vuokrattu kaunis kalustettu koti, jossa "omistaja" asuu ja kissaa/koiraa voi käydä kenties katsomassa.


    • Kissa 8

      On toinen toistaan hassumpia ilmoituksia. "Koko 6 viikkoa vanha. 1 on vain 1 silmä, muut on elokuva yli hänen silmänsä." Näin tuolla joku kirjoitti. Eikö nuo "hoono soomi" tajua käyttää google kääntäjää.

      Todella arveluttavaa kaupantekoa, kuvat saattavat olla myös mistä hyvänsä. En kyllä luottaisi noihin myyjiin. Ehkä turvallisin linkki on Suomalainen puskaradio.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      383
      914
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      201
      718
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      680
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      70
      649
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    7. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      66
      634
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      36
      620
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      43
      581
    Aihe