naiset haluaa olla yksin

Naiset saa aina seuraa, mutta monet naiset haluaa pysyä sinkkuna. Naiset ei kärsi yksinäisyydestä samalla tavalla, kun miehet.
7198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä näin on..edellisestä seurustelu suhteesta on aikaa 14 vuotta..en ole kaivannutkaan suhteita itselleni..joskus on hemmetin yksinäistä,se menee tosi nopeesti ohi..kaikkeen tottuu..minusta tuntuu,että nykyajan ihmissuhteet perustuu toisen hyväksikäyttöön. monet elää toisten siivellä tms.eikä nykyajan suhteet kestä muutenkaan kauaa..tehdään lapsia ja sitten erotaan,onko siinäkään mitää järkeä..sit on näitä uusperhe juttuja..huhhuh..elämäähän tää on ;)

Äänestä
  • naiset pystyy kai käyttäämään kumpaakin aivolohkoaan ja näin ollen on nopeammin paranevia jne... voi kun pystyisin itsekkin.

    Äänestä

Olette oikeassa. Näin on. Miehet pysyy niin kauan kuin hyötyvät meistä hyvin toimeentulevista itsenäisistä naisista. Eräs mies asetteli ehtoja, että haluaa kaiken ja että seksissä et ikinä sano ei. Vaikka tykkään seksistä ja hellyydestä, en silti orjaksi rupia. Jos joskus miehen haluan, hänen täytyy olla fiksu ja hyvän itsetunnon omaava ja ennen kaikkea tärkeintä on molemminpuolinen kunnioitus. Ja kyllä totta on on että jonkunlainen koulutus takaa sivistyksen.

Äänestä

Kaikki naiset ovat... kukaan mies ei... aina... ei ikinä...

Suosittelisin lopettamaan yleistämiset, vaikka lokerointi voi maailman hahmottamista helpottaa. Nähkää ihminen omana itsenään, omana itsenänne.

Äänestä

Samat ongelmat naisista pitävänä naisena. Miehiä kyllä olis, mutta kun ne aina haluaa muutakin kuin kaveruutta, niin jätän väliin. Ja naiset ei halua multa mitään.

Äänestä

Miksi täällä jatkuvaan kysellään kumppaneista ja seurustelusta ja rumuudesta ja naiset saa miehiä ym ei varmaan oo palstan tarkoitus? rupee pikkuhiljaa kyllästyttämään.

Äänestä

jankuti-jankuti-jankuti

Se "pakko-oireinen häiriö" -palsta löytyy edelleen tuosta vasemmalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1+19 kirjoitti:

Naiset saa aina seuraa, mutta monet naiset haluaa pysyä sinkkuna. Naiset ei kärsi yksinäisyydestä samalla tavalla, kun miehet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu