ilmaisia eheytyshoitoja

haluan auttaa

Jos joku homo haluaa eheytyä, niin voimme aloittaa kahdenkeskeisen eheytysohjelman vaikka heti. Olen lukenut paljon homoudesta ja tunnen henkilökohtaisesti useita homoja. Monelle homolle juuri homous on este uskoontulolle ja uskon vahvistumiselle. Laittakaa kiinnostuneet viestiä, niin katsotaan sitten tarkemmin.

2

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ALJFLKAHflkh

      No tuolla asiantuntemuksella sitten kannattaakin ruveta harrastamaan ihmísen mielen järkyttäminen ja henkinen väkivalta. (vrt: "Olen lukenuyt paljon sairauksista ja tunnen monta sairasta, siispä alan harjoittamaan lääkärin tointa...")

      Toivon mukaan kukaan epätoivoisimmassakaan asemassa oleva uskovainen homo ei täkyysi tartu. Pahaa jälkeä tulisi syntymään!

      • Minulle homous ei ole este uskoon, vaan se johtuu ainoastaan siitä, että Raamattu on aivan typerä opus, jossa Jumala ei katso aiheelliseksi edes laskea naisia ja lapsia väkilukuun.

        Toinen seikka Raamattuun liittyen, että koska uskovat eivät tee mitään mitä Jeesus käski, ei koko Raamatulla ole mitään virkaa, eikä usko näy kenessäkään.

        Siksi on uskon varjolla aika turha alkaa puskaroimaan ihmisiä tekemällä heistä sellaisia kuin itse heidän haluaa olevan. Ei taida olla tulijoita. Minäkin tunnen monia uskovia, ja voisin alkaa parantaa heitä siitä. Mutta mitä turhia!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      329
      12639
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      55
      3652
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3244
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      131
      3042
    5. 103
      2988
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      51
      2838
    7. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      77
      2729
    8. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2644
    9. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      278
      2532
    10. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      42
      2378
    Aihe