Tietokoneessani on Eset merkkinen turvajuttu. Kuinka usein sitä pitäisi käyttää koneen puhdistamiseen? Käynnistän sen noin pari kertaa viikossa. Mitä tarkoittaa kun kuvakkeessa eset tulee näytölle että suodatus? Ja suodata ..suodatus pois päältä.
Minulla on ..suodatus pois päältä. En ymmärrä tuota ..suodatusta. Kahviahan suodatetaan?
Minulla on ..suodatus pois päältä. En ymmärrä tuota ..suodatusta. Kahviahan suodatetaan?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Suodatinpussi on ohut paperista valmistettu pussi, johon kahvijauhe laitetaan kahvia valmistaessa. Kahvi, joka sopii suodatukseen on merkitty termillä suodatinjauhatus erotukseksi pannukahviksi sopivasta pannujauhatuksesta.
Tota mikähän mummo tätä kyselee kun ei tossa ole mitään järkeä tai sit se on vaan joku vitsi???!! Ja toi vastaus ;) sekin on kyllä kohtuu sekava, mutta luulisin ettei sitä tarvitse käyttää kun kerran puoleen vuoteen siis sitä Eset juttua ja jos ei siitä mitään ymmärrä niin ostaa vaikka uuden koneen kun tunttuu siltä että pitäisi käyttää Esetiä.