KADONNUT

Kadonnut kilpparin värinen yksisilmäinen ,leikattu naaraskissa Mäntyharjun taajamasta. Jos pihamaallenne ilmestyy vieras ,tuntomerkkeihin täsmäävä kissa soita välittömästi 0407099814. Luvassa löytöpalkkio! Älä yritä ottaa kissaa itse kiinni.
13751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kaikki taajama-alueella IRTI juoksentelevat kissat voi loukuttaa ja syöttää ravuille.
Kiinnipito koskee myös kissoja !!!!!

Äänestä
  • Ajattele.
    Jos se olisi sinun lemmikki.
    Toivottavasti mirri on jo kotona.
    Mutta ihmettelen näiden kommenttien antajia.

    Äänestä

On irti sen voi loukuttaa, näitä irtokissoja on taajamassa jo LIIKAA kuseksimassa ja mouruamassa toisten nurkissa.
Minä ulkoilutan kissaani aina valjaissa, ei muuten tee tarpeitaan toisten pihoihin ja katoksiin!
nim vastuuntuntoinen eläinystävä.

Äänestä

Mitä kissanelämää valjaissa kulkeminen on?

Äänestä

Mitä koiranelämää hihnassa kuleminen on??

Äänestä

Mitä elämää puistotiellä joupottelematta oleminen on??

Äänestä

Kertokaapas kissan omistajat että mikä etuoikeus kissalla on juosta vapaana kuseksimassa toisten pihoihin ,paskomassa lasten hiekkalaatikoihin yms.Taajama alueella kiinnipito määräys pätee kissoihin ja koiriin.

Äänestä

Kertokaapa juoppojen puolisojen omistajat, mikä etuoikeus heillä on hajoittaa
perheitä, jakaa värkkiä, Kusta ja paskoa seisaaltaa. Tehdä ilkeyksiä yli
kylänrajojen. Elämän moraalisäännöt koskevat myös heitä.

Äänestä
  • Jopas jotakin. Kaikkea muuta , mutta ei sanaakaan onko kadoksissa ollut kisu löytynyt ? toivon , että mirri makoilee kotonaan , ja tyytyväisenä muistelee pientä ¨ kesälomaansa¨¨. juopot ja muut kuseksijat ei kuulu tähän asiaan millään lailla.

    Äänestä

Meiltäkin hävisi valkea-ruskea pitkäkarvainen leikattu poikakissa keskustan laitamilta. Sen metsästysmaata oli vieressämme oleva metsikkö. Se taisi hermostua koiraan ja lähti etsimään uutta kotia.

Äänestä

Ilmoitelkaa vaan ihmiset täälläkin kadonneita kissojanne. Tämä palsta on
ilmainen ja kattaa kyllä koko Mäntyharjun talousalueen. Se ettei kaikkiin
kyselyihin kukaa vastaa, johtunee siitä, ettei ole mitään ilmoiteltavaa.
Toivottavasti jokainen kissa palaa kotiinsa.

Äänestä

Kissa edelleen kadoksissa ja on yritetty loukuttaa tuloksetta ja ilmeisesti on vaihtanut paikkaa. Kaikki näköhavainnot edelleen tärkeitä!!

Äänestä

Ei ole kissan vika, vaan omistajan. Kissa voi olla omistajalleen hirveän rakas.
Eläinrääkkäys saa ihokarvat nousemaan pystyyn.
En ymmärrä ketä saattaa häiritä, jos kissa tekee jätöksiään heidän tontilleen.
Mites on linnut, rusakot, kaikki mahdollisesti tontilla liikkuvat eläimet.
Älkää menkö siis kukaan tappamaan edes irrallaan juoksevia kissoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karde2 kirjoitti:

Kadonnut kilpparin värinen yksisilmäinen ,leikattu naaraskissa Mäntyharjun taajamasta. Jos pihamaallenne ilmestyy vieras ,tuntomerkkeihin täsmäävä kissa soita välittömästi 0407099814. Luvassa löytöpalkkio! Älä yritä ottaa kissaa itse kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu